Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 03 29

Perteklines mašinas ministerijos, užuot pardavusios, išdalijo pavaldžioms įstaigoms

Vyriausybei nusprendus, kad ministerijos galės turėti po 4 tarnybines mašinas, dauguma pradėjusių vykdyti nutarimą tarnybinį transportą ne pardavė, o perdavė pavaldžioms įstaigoms, tad šie automobiliai ir toliau išlaikomi iš mokesčių mokėtojų kišenės.
Puota bado metu: antradienį į Ūkio ministeriją net vietos valdžios atstovai atvyko ištaigingais automobiliais.
Puota bado metu: antradienį į Ūkio ministeriją net vietos valdžios atstovai atvyko ištaigingais automobiliais. / „Lietuvos žinių“ nuotr.
Temos: 1 Mokesčiai

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios“, Finansų ministerija praneša jau įvykdžiusi Vyriausybės nutarimą – Ingridos Šimonytės vadovaujamos institucijos darbuotojai važinėjasi 4 tarnybinėmis mašinomis. Ministerijai priklauso 2 automobiliai „Mazda 6“, devynvietis „Opel Vivaro“, o „Volvo S80“ ji nuomojasi.

Anksčiau Finansų ministerijos darbuotojai naudojosi 10 transporto priemonių. Dabar paaiškėjo, kad 4 automobiliai buvo perduoti Muitinės departamentui, 2 – Valstybinei mokesčių inspekcijai. Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Kleivaitė dienraščiui teigė, kad tai buvo padaryta minėtų institucijų prašymu.

Bene didžiausią automobilių parką turinčios Žemės ūkio ministerijos darbuotojai vis dar naudojasi 20 mašinų.

Vieną perteklinę tarnybinę mašiną turėjusi Aplinkos ministerija ją perdavė Respublikiniam Vaclovo Into akmenų muziejui. Dosnumą pavaldžioms įstaigoms taip pat pademonstravo Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), anksčiau turėjusi iš viso 9 tarnybinius automobilius. ŠMM Komunikacijos skyriaus vedėja Aida Janionytė „Lietuvos žinioms“ pranešė, kad perteklinės mašinos pavaldžioms įstaigoms perduotos naudotis patikėjimo teise.

Šešis automobilius turėjusi Susisiekimo ministerija taip pat ėmėsi mažinti tarnybinių mašinų parką. Vieną lengvųjų automobilių ji neseniai pagal panaudos sutartį 5 metams perdavė Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijai. Pasak Susisiekimo ministerijos atstovės Dalios Perednienės, iki liepos mėnesio numatoma atsisakyti dar vienos transporto priemonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar tik ruošiasi atsisakyti pusės automobilių parko. Vieną transporto priemonę planuojama perduoti pavaldžiai įstaigai, tris – parduoti aukcione.

Bene didžiausią automobilių parką turinčios Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) darbuotojai vis dar naudojasi 20 mašinų. ŽŪM atstovai anksčiau yra aiškinę, kad su keturiais automobiliais tikrai neišsivers, tačiau ši ministerija taip ir nepaprašė Vyriausybės, kad jai būtų padaryta išimtis.

Ūkio ministerija iki šiol nenusprendė, kaip pasielgs su pertekliniais tarnybiniais automobiliais. Ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vyriausioji specialistė Ligija Kliunkienė tik patikino, kad Vyriausybės nutarimas bus įvykdytas. Toks pat atsakymas buvo pateiktas ir iš Teisingumo ministerijos.

Sveikatos apsaugos ministerijai neteks atsisakyti automobilių, mat iki šiol jos darbuotojai naudojosi 4 transporto priemonėmis, 3 iš jų priklauso ministerijai, dar viena nuomojama ministrui vežioti. Energetikos ministerija naudojasi 2 mašinomis.

Prievolė susimažinti automobilių parką nebus taikoma Vidaus reikalų ministerijai. Savų automobilių ji neturi, instituciją aptarnauja centralizuotas autoūkis. Krašto apsaugos ministeriją (KAM), Gynybos štabą, kariuomenės vadovybę, visus juridinius asmenis prie KAM taip pat aptarnauja centralizuotas autoūkis. Ministerijos reikmėms skirti 6 automobiliai, Gynybos štabui – 4.

Užsienio reikalų ir Kultūros ministerijos duomenų apie joms priklausančius automobilius dienraščiui nepateikė.

Apie tarnybinių automobilių skaičiaus mažinimo būtinybę ne kartą kalbėjęs Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma „Lietuvos žinioms“ pripažino, kad išryškėjusi tendencija neleidžia tikėtis, jog minėtas Vyriausybės nutarimas duos reikšmingos finansinės naudos.

Anot J.Razmos, buvo galima nuspėti, jog tarnybinių mašinų parkus susimažinti turinčių ministerijų vadovus užplūs joms pavaldžių įstaigų atstovų prašymai „padovanoti“ mašinas. „Įstaigų vadovai atakuoja, prašo, o ministerijų kancleriai stengiasi būti geri ir neatsakyti prašytojams. Jeigu taip daroma, sutaupyti lėšų mažinant automobilių parkus nepavyks. Jei automobilis atitenka pavaldžiai biudžetinei įstaigai, jis vis tiek išlaikomas iš mokesčių mokėtojų lėšų“, – sakė politikas.

Parlamentaras pabrėžė, kad Seimas ir prezidentūra nenaudojamų transporto priemonių nedalija, o parduoda jas aukcionuose. „Galbūt reikėjo padaryti taip, kad ministerija, norėdama perduoti automobilį, turėtų atsiklausi Vyriausybės. Tuomet ministrai galbūt geriau pagalvotų. Jei mašina atiduodama policijai, dar galima suprasti. Tačiau jei ji skiriama vežioti kokios nors įstaigos vadovą, tuomet negerai“, – kalbėjo J.Razma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius