Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Peticija dėl atliekų tvarkymo

Jau šiemet Kalotės sąvartyne iš atliekose susikaupusių dujų turėtų būti pradėta gaminti elektros energija.
15min nuotr. / Atliekos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo narys klaipėdietis Evaldas Jurkevičius ragina Lietuvos gyventojus pasirašyti peticiją, kad fiziniams asmenims būtų suteikta pasirinkimo teisė, mokant už komunalinių atliekų tvarkymą.

Tai galima padaryti surinkus tokį internetinio portalo adresą: http://www.peticijos.lt/visos/3728
http://peticijos.lt/visos/3728 .

„Jau kelerius metus girdžiu rinkėjų priekaištus regioniniams atliekų tvarkymo centrams dėl atsiskaitymo metodikos už komunalinių atliekų tvarkymą. Savivaldybės įveda rinkliavą ir pačios nusprendžia, pagal kokią metodiką gyventojams privalu atsiskaityti, nepaliekant pasirinkimo teisės”, - sakė parlamentaras.

Lapkričio 18 d. visi Seimo posėdyje dalyvavę 57 parlamentarai po E.Jurkevičiaus pateikimo pritarė Atliekų tvarkymo įstatymo 2, 32 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui, kuris nustato galimybę komunalinių atliekų turėtojams, fiziniams asmenims, apmokėti atliekų tvarkytojo paslaugas pagal dvišalę sutartį pasirinktinai: už faktinį atliekų kiekį, pagal gyvenamojo būsto plotą, pagal registruotų gyventojų skaičių.

Projekto svarstymas numatytas gruodžio 21 dieną.

Vyriausiasis administracinis teismas nurodė Klaipėdos miesto savivaldybei numatyti galimybę gyventojams atsiskaityti už buitines atliekas ne tik pagal turimo būsto plotą, bet ir pagal deklaruotą faktinį šiukšlių kiekį.

„Argumentų pakankamai, tačiau vis girdžiu abejonių dėl pasirinkimo teisės mokant už atliekų tvarkymą. Todėl norėčiau, kad Lietuvos žmonės savo parašais išsklaidytų šias abejones”, - sakė E.Jurkevičius. 

Komentarai
Šioje istorijoje Peticija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min