Ketvirtadienis
2015.04.02
@Audrius Ožalas RT @lapienyte: Nauja Hazanaviciaus juosta - apie karą Čečėnijoje. Į Artistą nepanašu, užtat kaip gelia Vakarams. #15minlt t.co/UweK0
@Paulius Grinkevičius Kaip balandžio pirmąją švenčia #google? t.co/zy1RgnB.. #15min
@Jurgita Lapienytė Nauja Hazanaviciaus juosta - apie karą Čečėnijoje. Į Artistą nepanašu, užtat kaip gelia Vakarams. #15minlt t.co/UweK0fH..
Vilnius +5°
Daugiau Orai.lt

Pirmosios voveraitės jau auga tiltais, grybavimo sezonas prasideda

Voveraitės
Henriko Pesliako/15min.lt nuotr. / Voveraitės
A A
Šaltinis: 15min.lt

Dzūkijos miškuose išdygo pirmosios voveraitės, grybautojai tikina jau randą baravykų ir raudonviršių.

Dzūkai sako šiemet laukiantys geresnio grybų derliaus nei pernai, pranešė LTV naujienų laida „Šiandien“.

Prisiekę vietiniai grybautojai pirmąsias voveraites pastebėjo beveik prieš porą savaičių. Bet tik jiems žinomuose grybynuose. 

Voveraitės, nors ir nedidelės, jau auga tiltais – pakelėse, beržynuose ant takų, tačiau žaliose samanose jų dar nematyti. Anot grybautojų, gamtinės sąlygos labai tinkamos grybams augti – gana šilta ir vos ne kasdien palyja.Voveraites valgiau prieš 10 dienų. Baravykus šeštadienį kepiausi, skanavau.

„Šeštadienį buvau radęs 5 baravykus rudagalvius, prieš tai buvau radęs kazlėkų, raudonikių. Senoliai sakydavo, kad baravykai atsiranda, kai rugiai plaukia arba rasoja. Žiūrint, kokie tai orai“, – teigė Varėnos rajono Barčių kaimo gyventojas Algimantas Daškevičius.

„Voveraites valgiau prieš 10 dienų. Baravykus šeštadienį kepiausi, skanavau. Šviežių bulvių dar neturiu, ispaniškų neperku, savų turėsiu tik birželio antroje pusėje. Viskas priklauso nuo dievulio. Bus šilta, bus lietaus – bus ir grybų“, – kalbėjo A. Daškevičius.

Pirmosios voveraitės jau parduodamos ir pakelėse. Prie Merkinės grybautojai už pusę litro pirmųjų voveraičių prašo 10 litų. 
 

Komentarai: 7
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą