Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po infekcijos protrūkio Kaune laikinai sustabdyta kavinės veikla

Maistas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Maistas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko sprendimu, laikinai sustabdyta bendrovės „Edrapilis“ kavinės „Pašiūrė“ (Šiaulių g. 50, Kaunas) veikla. Įmonė įpareigota atlikti visų patalpų bei įrenginių valymą ir dezinfekciją, darbuotojams nurodyta pakartotinai pasitikrinti sveikatą.

Sprendimas buvo priimtas po to, kai gavusi Kauno Visuomenės sveikatos centro informaciją apie keturis suaugusius žmones, kurie kreipėsi į miesto 2-ją klinikinę ligoninę dėl ūmių žarnyno infekcinių susirgimų, Kauno miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko skubų patikrinimą šioje maitinimo įmonėje, teigiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.

Patikrinimo metu buvo nustatyti pažeidimai – ant žalios mėsos tvarkymo stalo buvo laikoma žalia ir virta mėsa, kas sudarė kryžminės taršos galimybę. Virtuvės darbo zonos buvo naudojamos ne pagal paskirtį, nepaženklinti žalios mėsos tvarkymo dubenys, naudojamasi vienomis svarstyklėmis, buvo nesilaikoma greitai gendančių produktų laikymo sąlygų. Šaldiklyje rasti sušaldyti virti ir rūkyti mėsos gaminiai (virti kiaulienos šonkauliai, virtos kiaulių kojos bei ausys, virtos dešrelės, sūdyta lašiša). Virtuvėje nebuvo dezinfekavimo bei vienkartinių nusausinimo priemonių.

Ištyrimui paimti geriamojo vandens, kiaulienos šonkaulių, šviežių daržovių salotų mėginiai, taip pat ploviniai nuo darbinių paviršių, kurie pristatyti į Nacionalinio maisto ir rizikos vertinimo instituto laboratoriją salmonelių nustatymui. Tyrimas tęsiamas.

„Karštuoju metų laiku maistą ruošiančios įmonės turi ypač griežtai laikytis savikontrolės sistemos bei higienos reikalavimų. Ši kavinė buvo priskiriama prie mažos rizikos viešojo maitinimo įmonių. Po protrūkio bus laikoma padidintos rizikos objektu, bus sugriežtinta maisto tvarkymo kontrolė, dažniau vykdomi patikrinimai“, – išplatintame pranešime cituojama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji gydytoja higienistė Rita Sadūnaitė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min