Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po reformos – sumaištis

Anot G.Sodeikos, valstybė, priėmusi sprendimą vykdyti apskričių reformą, siekė optimizuoti tam tikras funkcijas vykdančių pareigybių skaičių, taigi taupymo sumetimais dalies žmonių atsisakoma.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Anot G.Sodeikos, valstybė, priėmusi sprendimą vykdyti apskričių reformą, siekė optimizuoti tam tikras funkcijas vykdančių pareigybių skaičių, taigi taupymo sumetimais dalies žmonių atsisakoma.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Apskričių viršininkų administracijoms beliko darbuotis trys darbo dienos – liepos 1–ąją šių institucijų neliks. Vilniaus apskrities administracijoje šiuo metu dar yra likę kiek daugiau nei 200 darbuotojų, daliai jų ketinama pasiūlyti dirbti kitose institucijose, tačiau likusieji papildys Darbo biržos lankytojų gretas.

Vilniaus apskrities viršininko administracijos pastate neįprastai pastarosiomis dienomis tylu. Priimamajame nelaukia interesantai, darbuotojų taip pat likę gerokai mažiau. Tačiau nuo birželio 15–osios apskrities viršininko administracijos likvidatoriumi paskirtas viršininko pavaduotojas Gintaras Sodeika teigė, kad administracijos darbuotojai šiuo metu dirba trigubu krūviu, nes turi ne tik atlikti tiesiogines pareigas, bet ir pasiruošti galutiniam dokumentų perdavimui, o pajėgų likę perpus mažiau. „Kadangi liko tik kelios dienos, esame užimti, įsitempę, branginame ir taupome kiekvieną minutę, nes norime pabaigti padaryti viską, kas mums patikėta“, – sakė G.Sodeika.

Būsimų pareigų neatskleidžia

Apskrities viršininku nuo 2008–ųjų gruodžio 20–osios dirbęs Jonas Vasiliauskas iš pareigų pasitraukė birželio pradžioje, motyvuodamas tuo, kad jau turi kitą darbą. Jis kol kas neatskleidė, koks tai darbas, tik sakė, kad dirbs švietimo srityje.

Buvęs viršininko pavaduotojas, pastaruoju metu ėjęs likvidatoriaus pareigas, G.Sodeika savo ateities planų taip pat neatskleidžia. „Turiu planų, tačiau leiskite man pabūti prietaringu ir nepasakyti, kokie tie planai, nes norėčiau, kad jie būtų įgyvendinti“, – sakė jis.

Dalis apskrities specialistų taip pat neliks be darbo, nes apskrities funkcijas perimančios institucijos suinteresuotos, kad pereitų ir specialistai. „Tačiau turime suprasti, kad valstybė, priėmusi sprendimą vykdyti apskričių reformą, siekė optimizuoti tam tikras funkcijas vykdančių pareigybių skaičių, taigi taupymo sumetimais dalies žmonių atsisakoma. Skaudu, nes kai kurie žmonės netenka darbo, tačiau sunkų laiką išgyvena ne tik apskričių reformoje dalyvaujantys žmonės – Lietuvoje yra apie 15 proc. bedarbių“, – sakė G.Sodeika.

Visų dešimties apskričių viršininkų administracijų naikinimas valstybės biudžetui kainuos apie 18,5 mln. Lt. Tiek reikės išmokoms atleidžiamiems darbuotojams, perkeliamų pareigybių ir likvidacinių komisijų išlaikymui. Vilniaus apskričiai numatoma skirti apie 2 mln. Lt.

Perdavimą baigs likvidacinė grupė

Ilgiausiai apskrities specialistai laukė sprendimo, kas perims visus su žemės reforma susijusius darbus. „Tai, kad visi žemės reikalai pereis Nacionalinei žemės tarnybai, sužinojome vos prieš savaitę, o tai sunkina uždavinius. Tačiau nuo liepos 1 dienos dar tris mėnesius dirbs likvidacinė grupė, kurios pareiga bus pabaigti visus likvidavimo darbus“, – sakė G.Sodeika. Likvidacinei grupei vadovaus dabartinis Vilniaus apskrities Regioninės plėtros departamento direktorius Ričardas Sabaliauskas.

Dauguma Apskrities švietimo įstaigų perduotos ne savivaldybėms, o kaip ir norėjo pačios mokyklos – Švietimo ir mokslo ministerijai, kurioje steigiamas specialus skyrius, kuruosiantis Pietryčių Lietuvos mokyklas.

Apskrities administracijos pastatas priklauso Vilniaus savivaldybės bendrovei Vilniaus vystymo kompanijai. Kas jame įsikurs, kol kas nežinoma, tarp pretendentų dvi institucijos – Valstybinė ligonių kasa ir Nacionalinė žemės tarnyba.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min