Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po svarstymo pritarta Darbo kodekso pataisoms

Seimas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas po svarstymo pritarė Darbo kodekso pataisoms (projektas Nr. XIP-1999 (2), kuriomis, kaip teigiama aiškinamajame rašte, siekiama padidinti darbo santykių lankstumą, skatinti naujų darbo vietų kūrimą, derinti darbo santykių reglamentavimą su darbuotojų saugumo užtikrinimu ir jų teisių sustiprinimu. Balsavo: už – 57, prieš – 7, susilaikė 20.

Kaip teigiama Seimo pranešime, Darbo kodekso pataisomis siūloma atsisakyti draudimo dirbti viršvalandinius darbus, numatyti išimtinius atvejus, kai darbdavys gali skirti dirbti viršvalandinius darbus, o kitais atvejais leisti organizuoti viršvalandinius darbus tik darbuotojui raštiškai sutikus. Tačiau Kodekse išliktų viršvalandžių apribojimai – ne daugiau kaip 4 valandos per dieną ir ne daugiau kaip 120 valandų per metus, o kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais – 180 valandų per metus.

Taip pat siūloma leisti plačiau taikyti suminę darbo laiko apskaitą – maksimalią 48 valandų darbo savaitę ir 12 valandų darbo dieną (pamainą) per 4 mėnesių apskaitinį laikotarpį, paliekant bendrus paros ir savaitės nepertraukiamojo poilsio reikalavimus.

Pagal svarstomas pataisas darbuotojui siūloma suteikti galimybę iki 3 mėnesių sustabdyti darbo sutarties vykdymą, jei darbdavys ilgiau kaip 2 mėnesius iš eilės nevykdo savo įsipareigojimų darbuotojui arba nemoka viso priklausančio darbo užmokesčio. Tokiais atvejais darbdavys būtų įpareigojamas mokėti ne mažesnę kaip 1 minimaliosios mėnesinės algos dydžio kompensaciją per mėnesį, o darbuotojas, nepagrįstai sustabdęs darbo sutarties vykdymą, atsakytų už darbdaviui padarytą žalą.

Be to, projektu numatoma įteisinti galimybę nuolatinio pobūdžio darbui sudaryti terminuotas darbo sutartis naujai įsteigtose darbo vietose. Ši nuostata galiotų laikinai – iki 2012 m. liepos 31 d.

Pagrindinio Socialinių reikalų ir darbo komiteto patvirtintame projekte nebeliko siūlymo įtvirtinti naują darbo sutarties nutraukimo pagrindą, t. y. darbo sutarties nutraukimo darbdavio valia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min