Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po teismų maratono pripažinta, kad Aukštaitijos nacionalinio parko sklype buvę senosios kapinės

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) padėjo tašką kelerius metus trukusiame teisminiame ginče dėl sodybos ir jos liekanų buvimo fakto nustatymo žemės sklype.

Teismui pripažinus, jog Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje esančiame sklype niekada nebuvo sodybos, nes ten buvo senosios Vaidžiuškių kaimo kapinės, generaliniam prokurorui pavyko apginti viešąjį interesą.

Į generalinio prokuroro prašymą atnaujinti procesą dėl sodybos buvimo fakto nustatymo atsižvelgta po to, kai 2,6 ha žemės ūkio paskirties sklype, Ignalinos rajone, Vaidžiuškių kaime, pradėjus žemės stumdymo darbus buvo rasta žmonių kaulų. Prokurorams taip pat pavyko įrodyti, kad Ignalinos rajono apylinkės teismo sprendimas dėl sodybos buvimo fakto nustatymo buvo priimtas padarant teisės normos klaidą, nes sodybos buvimo faktas buvo patvirtintas nesant apie tai duomenų.

Paprastai juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymas reikalingas tam, kad asmuo galėtų gauti statinio projektavimo sąlygas ir statybos leidimą. Šiuo atveju, įsigaliojus LAT nutarčiai, buvo užkirstas kelias vykdyti statybų darbus minėtame Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje esančiame žemės sklype. Teismai taip pat pažymėjo, jog Lietuvos kraštovaizdžio kompleksą būtina tvarkyti, laikantis įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų specialiųjų reikalavimų.

Galutinėje ir neskundžiamoje LAT nutartyje, remiantis Kultūros paveldo centro dokumentais, pripažįstama, jog minėto sklypo ribose žmonės galėjo būti laidojami XVII–XIX amžiuose. O ta aplinkybė, kad sklype buvo rastos pamatų liekanos, yra nepakankama juridiniam faktui nustatyti, jog sklype buvo sodyba, nes pamatų liekanos galėjo būti atvežtos. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min