Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 03 13

Policija nepagailėjo neįgaliojo

Sostinėje policininkai, kontroliuodami, kad neįgaliųjų vietose stovėtų tik tam teisę turintys automobiliai, vykdydami savo pareigas, kartais perlenkia lazdą nutempdami nepažymėtus neįgaliųjų automobilius.
Išėjęs iš parduotuvės O.Gurovas neberado savo automobilio – jis buvo nutemptas dėl to, kad nepažymėtas atitinkamu ženklu stovėjo neįgaliojo vietoje.
Išėjęs iš parduotuvės O.Gurovas neberado savo automobilio – jis buvo nutemptas dėl to, kad nepažymėtas atitinkamu ženklu stovėjo neįgaliojo vietoje. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Neįgaliojo pažymėjimą turintis vilnietis Olegas Gurovas papasakojo, kad atvažiavęs prie vieno prekybos centro, pasistatė automobilį neįgaliojo vietoje. Greičiau nei po valandos iš parduotuvės grįžęs vyras savo automobilio neberado.

„Paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu sužinojau, kad mano automobilis buvo nutemptas dėl stovėjimo neleistinoje vietoje“, – pasakojo O.Gurovas.

Jam buvo paaiškinta, kad automobilis stovėjo neįgaliesiems skirtoje vietoje, tačiau nebuvo pažymėtas atitinkamu ženklu.

„Aš turiu neįgaliojo pažymėjimą, tačiau nebuvau paženklinęs automobilio. Po įvykio policininkai aiškino, kad reikėjo palikti nors pažymėjimą, užkištą už stiklo. Tačiau kaip aš galiu palikti dokumentus automobilyje“, – sakė vilnietis.

Be baudos neišsisuks

Nutemptojo automobilio šeimininkui teks sumokėti baudą už neleistinoje vietoje paliktą nepažymėtą automobilį bei susimokėti už jo nutempimą 200 Lt.

„Aš su tokiomis nuobaudomis nesutinku. Turiu teisę ten palikti automobilį, tai kodėl turiu už tai mokėti“, – stebėjosi O.Gurovas.

Vilnietis dėl šio incidento kreipėsi į Kelių policijos komisiją, tačiau ši paskyrė įspėjimą už automobilio nepaženklinimą, tačiau nutempimo mokesčio nepanaikino.

„Žmogus privalo sumokėti už mašinos nutempimą. Tai jo kaltė, kad nepažymėjo automobilio ir jis gali kaltinti tik pats save“, – aiškino Kelių patrulių rinktinės vadovas Marius Putrimas.

Pareigūno teigimu, policininkai be specialaus ženklo neturi kitų objektyvių įrodymų, kad automobilis turi teisę stovėti neįgaliojo vietoje.

Lietuvos Invalidų draugijos teisininkės Vilmos Kazlauskaitės teigimu, šioje istorijoje policininkai savo įgaliojimų neperžengė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius