Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija netoleruos pėsčiųjų eismo dalyvių pažeidimų

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinės policijos pareigūnai, rūpindamiesi pėsčiųjų saugumu gatvėse ir siekdami atkreipti dėmesį į jų daromus pažeidimus, šią savaitę kontroliuos kaip pėstieji laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

2008 metais Vilniaus apskrityje žuvo 53 pėstieji (tai sudarė 45, 4 proc. visų eismo įvykiuose žuvusiųjų), 43 žuvo tamsiuoju paros metu, Vilniuje – 24 pėstieji (tai sudarė 57, 1 proc. visų eismo įvykiuose žuvusiųjų), 15 žuvo tamsiuoju paros metu. Šiais metais Vilniaus apskrityje eismo nelaimėse žuvo 13 pėsčiųjų, iš jų 11 – tamsiuoju paros metu, Vilniuje žuvo 9 pėstieji, iš jų 8 – tamsiuoju paros metu, teigiama Vilniaus aps. VPK pranešime spaudai.

Primenama, kad į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms (KET 49 p.).

Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra – transporto šviesoforų signalais. Reguliuotojo signalų pėstieji privalo paisyti net tuo atveju, jeigu jie prieštarautų šviesoforų signalams (KET 50 p.).

Eismo įvykių analizė parodė, kad vis dažniau eismo įvykiuose nukenčia per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas einantys pėstieji. Įžengti į važiuojamąją kelio dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį bei įsitikina, kad tai yra saugu (KET 51 p.). Dažni atvejai, kad pėstieji, įžengdami į važiuojamąją kelio dalį (pėsčiųjų perėją), neįvertina atvažiuojančios transporto priemonės greičio ir atstumo iki jos, neatsižvelgia į oro sąlygas (pvz., slidžią kelio dangą), staiga įžengia į važiuojamąją kelio dalį (pėsčiųjų perėją) net nepažiūrėję į kairę ir dešinę puses ar šonines gatves, kalbasi mobiliuoju telefonu, be reikalo delsia ir stoviniuoja.

Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą (KET 48 p.).

Sostinės policijos pareigūnai dar kartą įspėja, kad pėstieji eismo dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklėse numatytų pėsčiųjų reikalavimų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min