Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 06 05

Policijos instrukcija, kaip saugotis sukčių

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistai paruošė instrukciją, kaip apsisaugoti nuo „telefoninių“ sukčių.
Moteris, kalbanti telefonu
Moteris, kalbanti telefonu / J.Širkajevos nuotr.
Temos: 1 Policija

Nors policija viešojoje erdvėje nuolat perspėja gyventojus dėl „telefoninių“ sukčių, tačiau jų apgautų piliečių ir toliau nemažėja. Patiklūs žmonės nukenčia nuo sukčių, kurie pinigus išvilioja naudodamiesi mobiliojo ar fiksuoto ryšio telefonais: sukčiai pasinaudoja žmonių patiklumu ir išvilioja nemažas pinigų sumas, siekiančias nuo keleto šimtų litų iki keliolikos tūkstančių.

Telefonu paskambinęs apgavikas prisistato artimu giminaičiu, praneša, kad pateko į bėdą (pvz. eismo įvykį, nurodo, kad yra sulaikytas dėl muštynių ar pan.). Naudodamasis netikėtumu , paprašo skubiai jam perduoti reikalingą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti.

Panašiai elgiasi ir nusikaltėliai, telefonu meluojantys, jog yra nukentėję dėl artimojo kaltės, ir reikalaujantys kompensacijos, žadantys dėl neva patirtų nuostolių nesikreipti į policiją ar teismą.

Sukčiai taip pat gali apsimesti teisėsaugos pareigūnais ir prašyti kyšio, žadėdami padėti išvengti atsakomybės už menamą nusikaltimą.

Taip pat nusikaltėliai neretai melagingai praneša apie neva laimėtą loterijoje vertingą ir brangų daiktą ar didelę pinigų sumą, ir už tai, kad laimėjimas būtų perduotas „laimėtojui“, prašoma nupirkti mobiliojo ryšio telefono išankstinio apmokėjimo (sąskaitos papildymo) kortelių bei telefonu padiktuoti jų kodus.

 Sulaukus tokio skambučio patariama:

 -  neskubėti vykdyti skambinusiojo prašymų;

 -  patiems paskambinti giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinti, ar tikrai jam reikalinga pagalba;

 -  jeigu tikrai artimą ištiko nelaimė, susitikti su juo;

 -  neperdavinti pinigų per tarpininkus ar į nurodytas sąskaitas;

 -   jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsiant pranešti policijai telefonais 112 arba 02.


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius