Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 02 13

Policijos profsąjunga baiminasi provokacijų prieš pareigūnus

Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) teigia, kad Seime svarstomi policijos veiklos įstatymo pakeitimai sudarys sąlygas policijos vadovybei susidoroti su nepatinkančiais pareigūnais.
Policijos pareigūnas
Policijos pareigūnas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Profsąjungos teigimu, siūloma, kad policijos vadovybė galėtų tikrinti pareigūnų lojalumą tarnybos metu.

„Visa tai perša mintį, kad policijos pareigūnų atžvilgiu bus naudojamos slaptos konspiracinės priemonės, vaizdo, garso įrašymai, sankcionuojami policijos generalinio komisaro. Tokie veiksmai galės būti taikomi ir darbuotojams, tiesiogiai pavaldiems komisarui. O tai reiškia, kad vadovo rankose atsiduria itin svarbus ir reikšmingas instrumentas, kuriuo gali būti naudojamasi siekiant susidoroti su principingais pareigūnais“, – pranešime spaudai cituojama LPPS pirmininkė Roma Katinienė.

Profsąjungos teigimu, sprendimas tikrinti lojalumą nėra vertinamas nepriklausomos institucijos – teismo. Nuogąstaujama, kad pareigūnai bus neapsaugoti provokacijų: tikrinantys asmenys galės įkalbinėti, versti ar kitaip siekti paveikti asmenį padaryti pažeidimą.

Taip pat kritikuojamos darbo grupės parengtos pataisos, kurios, profsąjungos teigimu, kurtų politizuotą ir neskaidrią policijos sistemą.

„Teisėsaugos depolitizavimo principas reikalauja, kad policijos ir pareigūnų kontrolė būtų aiškiai apibrėžta ir kiekvienas pareigūnas būtų tikras dėl to, kokia institucija ar pareigūnas gali jį kontroliuoti ir kokia apimtimi tikrinti jo veiklą. Todėl būtina atskirti vidinę ir išorinę kontrolę ir kontroliuojamas sritis“, – trūkumus dėsto LPPS vadovė R. Katinienė.

Taip pat kritikuojamas naujas Policijos įstaigų struktūrų reglamentavimas.

„Nėra kriterijų, pagal kuriuos turėtų būti sprendžiama, ar įstaiga bus savarankiškas juridinis asmuo, ar policijos departamento struktūrinis padalinys. Taip pat neaišku, kaip bus steigiamos ar naikinamos policijos įstaigos. Kitas svarbus aspektas yra tai, kad niekaip nereglamentuojama, kaip turėtų būti valdomi įstaigų žmogiškieji ištekliai: planuojamas personalo poreikis, vidaus administravimo ir teisėsaugos funkcijas vykdančių tarnautojų kiekybinis santykis, pareigybių sudarymo principai ir kita“, – teigia LPPS vadovė.

R. Katinienės teigimu, šiuo metu, kai žmogiškieji ištekliai yra paskirstyti netolygiai, darbo krūvis tarp atskirų vyriausiųjų policijos komisariatų ar tarp smulkesnių teritorinių padalinių, atsižvelgiant į pareigūnų skaičių, skiriasi iki dešimt kartų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius