Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 01 20

Politikos ekspertai prieštaringai vertina D.Grybauskaitės argumentus dėl nepasitikėjimo V.Ušacku

Lietuvos politikos ekspertai trečiadienį prieštaringai įvertino prezidentės Dalios Grybauskaitės argumentus dėl nepasitikėjimo užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku.
Vygaudas Ušackas
Vygaudas Ušackas. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Politologas Tomas Janeliūnas sakė manantis, kad prezidentė nepaaiškino, kaip V.Ušacko veikla gali neigiamai veikti Lietuvos užsienio politikos interesus. Tuo metu apžvalgininkas Kęstutis Girnius teigė, kad prezidentė buvo teisi, sakydama, kad V.Ušackas savo pasisakymus turėtų derinti su šalies vadove.

Komentuodamas prezidentės pareiškimą, kad užsienio politika „negali tapti užsienio reikalų ministro politinės savireklamos įkaite“, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojas T.Janeliūnas išreiškė abejonę, ar ministro viešieji ryšiai iš tikrųjų kenkia tikriesiems Lietuvos užsienio politikos interesams.

„Iš tikrųjų buvo galima pastebėti, kad tam tikra dalimi viešieji ryšiai užsienio reikalų ministrui buvo pakankamai svarbi veiklos dalis. Kita vertus, klausimas, ar tai iš tikrųjų kenkia tikriesiems Lietuvos užsienio politikos interesams. Būtent tokio paaiškinimo, kokia žala galėjo būti padaryta Lietuvos užsienio politikai, bent jau viešai prezidentė kol kas neišreiškė“, – trečiadienį BNS sakė politologas.

Jo teigimu, prezidentė nepaminėjo, kokių konkrečių darbų V.Ušackas neatliko, todėl tikėtina, kad nepasitikėjimas paremtas „tarpasmeninio nesutarimo pagrindu“.

„Matyt, nepasitikėjimas paremtas kažkokiu tarpasmeninio nesutarimo pagrindu. Kita vertus, suprantant, kad jei nėra to pasitikėjimo, be abejo, natūraliai šitokia įtampa gali kelti negatyvių pasekmių užsienio politikai“, – pripažino politologas.

Tuo metu kitas VU TSPMI dėstytojas Kęstutis Girnius BNS pabrėžė, kad prezidentės ir ministro nuomonės išsiskyrė svarbiais klausimais, dėl kurių V.Ušackas turėtų tartis su šalies vadove.

„Per paskutinius du mėnesius pozicijos pradėjo ryškiai skirtis, ypač ministro nutarimas taip aiškiai, kritiškai pasisakyti dėl CŽV kalėjimo buvimo, kai buvo visiškai akivaizdu, kad prezidentė mano, kad čia rimtas reikalas, tai čia jis faktiškai metė savotišką iššūkį prezidentei, ir į jį reagavo“, – sakė K.Girnius.

„Panašiai buvo irgi, kiek suprantu, dėl Mečio Laurinkaus atleidimo – ministras vangiai tai darė, – pastaruoju metu viešai kalba, kad gal nereikėtų kviesti A.Lukašenkos į iškilmes kovo mėnesį. Visais šitais klausimais, ir jie nėra smulkmenos, jis turėtų vienaip ar kitaip suderinti su prezidente, ir matyti, kad jis to nedarė“, – kalbėjo apžvalgininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius