Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradėta interpeliacija vicemerui G.Babravičiui

Gintautas Babravičius
Edgaras Anisimenko/BFL nuotr. / Gintautas Babravičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojui, liberalcentristui Gintautui Babravičiui rengiamoje interpeliacijoje – nuo kaltinimų neteisėtai naudojus tarnybinį automobilį iki įtarimų esant politiko viešųjų ir privačių interesų konfliktui, abejonių vicemero kompetencija jo kuruojamoje sporto sferoje.

Interpeliaciją inicijavusios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narės Jūratės Žeimienės teigimu, jau surinkta pakankamas skaičius tarybos narių parašų, kad savivaldybės taryba balsuotų dėl G.Babravičiaus atleidimo iš Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojo pareigų. Trečiadienį interpeliacijos tekstas registruotas savivaldybės tarybos sekretoriate.

Merui ir Savivaldybės tarybai teikiamame pareiškime dėl nepasitikėjimo G.Babravičiumi abejojama mero pavaduotojo kompetencija ir teisės aktų išmanymu. Teigiama, kad mero pavaduotojas viršydamas savo įgaliojimus teikė neteisėtus pavedimus Vilniaus miesto savivaldybės padaliniams ir pavaldžioms įstaigoms, taip aktyviai domėjosi UAB „Kalvarijų turgus“ padėtimi, jog neišvengė žiniasklaidos įtarimų, kad politikas siekęs atleisti UAB „Kalvarijų turgus“ įmonės esamą vadovą, o nauju direktoriumi paskirti G.Babravičiaus vadovaujamos Liberalų ir centro sąjungos narį bei jo draugą Sigitą Kerušauską. Buvęs UAB „Kalvarijų turgus“ valdybos pirmininkas A.Totoraitis viešai patvirtino jautęs iš G.Babravičiaus nuolatinį spaudimą. Dėl G.Babravičiaus interesų UAB „Kalvarijų turgus“ atžvilgiu Savivaldybės tarybos nariai jau kreipėsi į teisėsaugos institucijas.

G.Babravičius užsitraukė ir Kūno kultūros ir sporto departamento, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir kitų sporto šakų federacijų nemalonę, su minėtomis organizacijomis nesuderinęs sprendimo dėl Vilniaus sporto mokyklų reorganizavimo ir Vilniaus sporto centro sukūrimo. Remiantis Vilniaus politikais, neigiama 18–os federacijų atstovų nuomonė ir 2000 parašų prieš Vilniaus sporto centro kūrimą liudija, jog G. Babravičius jam priskirtas funkcijas vykdė netinkamai ir neefektyviai.

Be to, Savivaldybės tarybos narė J.Žeimienė abejoja mero pavaduotojo pozicijos skaidrumu svarstant šilumos tinklų nuomos klausimus. Anot jos, „G.Babravičiaus ir „Rubikono“ bičiulystė gal ir abipusiai naudinga, tačiau miestiečiams tai reiškia vieną – energetinę vergovę dar 20 metų.

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybės taryboje yra 51 tarybos narys. Interpeliacijos procesui pradėti būtina surinkti 17 parašų. Tačiau norint atstatydinti vicemerą būtina surinkti ne mažiau kaip 26 balsus. Interpeliacija vyks artimiausiame tarybos posėdyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min