Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasideda moksleivių vasaros atostogos – poilsio stovyklų darbymetis

Būsimi pedagogikos studentai laikydami testą turės pagrįsti savo studijų pasirinkimą, paaiškinti, ar yra susidūrę su darbu mokykloje.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Moksleiviams prasideda atostogos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien prasideda moksleivių vasaros atostogos. Ukmergės rajono Veprių laisvalaikio ir užimtumo centras atostogų sezoną atidarė įkurtuvėmis – duris atvėrė stacionari vasaros stovykla, kuri po atliktos rekonstrukcijos yra viena geriausių šalyje. Pirmieji atnaujintos stovyklos privalumus įvertins muzikos mokyklos mokiniai, o birželio pabaigoje į tarptautinę vaikų sporto stovyklą rinksis jaunieji sportininkai.

Čia vyks ir sveikuolių stovykla, lyderių mokymai, mokinių turizmo sąskrydis bei kiti renginiai. Prieš vasaros atostogas vyko specialūs kvalifikacijos mokymai pedagogams, kurie dirbs stovykloje.

Moderni stovyklavietė yra pritaikyta neformaliai vaikų švietimo veiklai ištisus metus. Suremontuotame pagrindiniame pastate įrengti 2–4 vietų kambariai, valgyklos salė, žaidimų kambarys, kompiuterių klasė su interneto ryšiu. Poilsiavietės teritorijoje yra specialios vietos renginiams ir žaidimams, universali sporto aikštė, asmens higienos blokai. Poilsiavietė pritaikyta neįgaliesiems. Stovykloje vienu metu gali apsigyventi 70 žmonių.

Ukmergės rajono savivaldybė parengusi stovyklos renovavimo projektą, gavo beveik 2 mln. Lt paramos iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priežiūros komiteto. Ukmergės savivaldybė remonto darbams skyrė per 300 tūkst. Lt.

Pasak švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio, tai gražus pavyzdys, kai bendradarbiaujant savivaldybei, pedagogams ir vietos bendruomene galima nuveikti didelius darbus.

Ukmergės rajono savivaldybės projektas „Vaikų ir jaunimo neformalusis švietimas organizuojant popamokinę veiklą Vepriuose, Ukmergės rajone“ pradėtas įgyvendinti 2008 metais. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priežiūros komitetas parėmė ne tik ukmergiškių projektą. 2009 metais komitetas skyrė beveik 4,8 milijonus eurų 27 mokyklų sporto aikštynams atnaujinti ar įrengti.

Šiemet vasarą stacionarios vaikų poilsio stovyklos vyks visose apskrityse, numatoma organizuoti keliasdešimt stovyklų. 1 mln. Lt iš ES lėšų skirs Švietimo mainų paramos fondas. Pastarojo fondo organizuoto viešojo pirkimo konkurso stovyklų organizavimo paslaugoms pirkti rezultatai bus paskelbti šią savaitę.

Numatoma, kad pirmosios stacionarios vaikų vasaros poilsio stovyklos, finansuojamos ES fondų lėšomis, pradės veikti birželio pabaigoje. Šiemet į šias stovyklas bus priimta per 5 000 vaikų, iš jų – dešimtadalis socialiai remtinų vaikų. ES fondų lėšomis bus padengta maždaug trečdalis vaiko kelialapio kainos. Vaikų kelialapiai, priklausomai nuo kelialapio kainos, dėl to atpinga iki 200 litų. Socialiai remtini vaikai pastarųjų stovyklų programose dalyvaus nemokamai.

Šiemet savivaldybės stovykloms taip pat skiria lėšų. Maždaug pusė savivaldybių 219–ai stovyklų skyrė apie 700 tūkstančių litų. Savivaldybės remia dienos, turistines, sportines, stacionarias, tarptautines stovyklas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min