Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasidėjo 10-asis pėsčiųjų žygis „Radvilų keliais“

Žygeiviai
Organizatorių nuotr. / Žygeiviai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Karšto savaitgalio prognozė neatbaidė gausaus būrio žygeivių, kurie pradėjo tradicinį pėsčiųjų žygį „Radvilų keliais“. Šeštadienį prasidėjo ir sekmadienį baigsis 10–asis žygis, kuris šiemet skirtas Jonušui Radvilai. Žygį organizuoja Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomasis pulkas.

„Stipri kariuomenė – tik ta, kuri turi tvirtą ryšį su visuomene. Žygis „Radvilų keliais“ vienas tokių tvirtų, patikrintų ryšių pavyzdys. Čia kariuomenė su visuomene susirinko ne košės pavalgyti, bet kartu žygiuoti. Žygyje linkiu visiems patogių batų, entuziazmo, stiprybės ir visada išlikti kariuomenės draugais“, – žygio atidarymo metu sakė laikinai kariuomenės vado pareigas einantis brigados generolas Edvardas Mažeikis.

Organizatorių nuotr./Žygio dalyviai
Žygio dalyviai

Šių metų žygyje dalyvauja 603 dalyviai, tarp jų – 180 įvairių kariuomenės padalinių karių. Jauniausiam dalyviui – 4–eri, o vyriausiam – 79. Aštuoni žygeiviai yra įveikė visus iki šiol vykusius „Radvilų keliais“ žygius ir šiais metais vėl išbandys save.

Žygeiviai kasdien eina 42, 32, 22, 12 kilometrų trasas, kurios nusidriekė Ruklos miestelio apylinkėse, Gaižiūnų poligone.

„Sinoptikų prognozės, kad nusimato labai karštas savaitgalis, pakoregavo ir mūsų darbus. Visų pirma, starto vietoje prašome žygeivių dėvėti kepures ir su savimi turėti vandens. O poilsio vietose vos ne dvigubai padidinome vandens atsargas“, – sakė Mokomojo pulko viešųjų ryšių karininkas kapitonas Gintaras Striupaitis.

Kaip pastebi žygio senbuvis atsargos puskarininkis Vidmantas Genys, tradiciniame žygyje orai visuomet mėgsta iškėsti kokį pokštą. „Yra buvę ir žygių, kai visas keturias dienas lijo ir net buvo svarstoma žygį nutraukti. Bet manau, kad čia susirenka žmonės, kurių ryžto ir valios negali užgožti orai“, – sakė V.Genys.

Žygis „Radvilų keliais“ yra vienintelis tradicinis toks žygis Lietuvoje, o šiais metais į jo programą įsiliejo ir dviratininkai. Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos dviračių žygyje dalyvavo beveik 40 dviratininkų, kurie iš Klaipėdos įveikę 500 kilometrų atvyko į Ruklą ir kai kurie stojo į pėsčiųjų žygio trasą.

Komentarai
Šioje istorijoje Pėsčiųjų žygiai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min