Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 02 22

Premjeras: dėl pedagogų streikų valstybės biudžetas nebus peržiūrimas

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad nebus patenkintas pedagogų reikalavimas dėl maždaug 18 mln. eurų papildomo finansavimo mokytojų algoms nuo 2016 metų rugsėjo, nes tam tektų peržiūrėti valstybės biudžetą.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Turiu pasakyti, kad dėl visų kitų pateiktų pasiūlymų susitarimas surastas, bet dėl šios pozicijos, dėl 17-18 mln. eurų radimo šiais metais, tai pozicijai mes nepritariame, nes tokiu atveju mes turėtume eiti į Seimą su biudžeto įstatymo pataisomis“, – pirmadienio popietę žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Anot jo, mokytojai derybose penktadienį jau buvo nusileidę dėl šio reikalavimo, tačiau pirmadienį susėdus derėtis dėl šią savaitę prasidėjusio neterminuoto streiko nutraukimo, pedagogai vėl ėmė to reikalauti.

Dėl 17-18 mln. eurų radimo šiais metais, tai pozicijai mes nepritariame, nes tokiu atveju mes turėtume eiti į Seimą su biudžeto įstatymo pataisomis, – pirmadienio popietę žurnalistams sakė A.Butkevičius.

„Iš pradžių buvo keliami tie reikalavimai – kad šiais metais reikėtų papildomai surasti švietimo darbuotojų atlyginimų didinimui apie 17-18 mln. eurų, bet po to vykstant deryboms buvo susitarta, kad šiais metais bus surasta iki 5 mln. eurų ir ta suma turėtų būti papildomai skiriama nuo rugsėjo 1 dienos. Šiandien ryte išgirdome keliamus papildomus reikalavimus“, – aiškino premjeras.

„Tikrai taip“, – paklaustas, ar griežtai apsispręsta neperžiūrėti šių metų biudžeto, žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, pirmadienį prasidėjęs streikas vyko 233 švietimo įstaigose, esančiose 43-ose savivaldybėse.

ŠMM iš savivaldybių gautais duomenimis, iš viso streikas apima beveik dešimtadalį švietimo įstaigų, streiką paskelbusiose mokyklose streikuoja ne visi pedagogai.

Atsižvelgiant į ministerijai pateiktą informaciją, pedagogai streikuoja 201-oje bendrojo ugdymo mokykloje, 30-yje ikimokyklinio ugdymo įstaigų, dvejose neformaliojo ugdymo įstaigose. Trys mokyklos buvo įteikusios pranešimą apie streiką, tačiau nestreikavo.

Iš viso 60-yje šalies savivaldybių veikia daugiau kaip 2300 švietimo įstaigų, iš jų – 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, daugiau kaip 700 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 360 neformaliojo ugdymo įstaigų.

Profsąjungos pirmadienį nesusitarė su Vyriausybės atstovais dėl streiko nutraukimo, dalis pedagogų žada tęsti streiką bent iki trečiadienio, kol vyks naujas derybų raundas. Dalis pedagogų pasiryžę streikuoti ir kelias savaites, iki Seimo sesijos.

Švietimo profesinės sąjungos pirmadienį neterminuotą streiką pradėjo reikalaudamos didesnių algų ir kitų pertvarkų. To reikalaudami pedagogai dar gruodį rengė įspėjamuosius streikus, o praėjusią savaitę Vilniuje vyko mitingas.

Atlyginimai mokytojams šiek tiek didinti nuo 2016 metų sausio.

Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį. Tačiau trečdalis mokytojų dirba nepilnu krūviu, apie dešimtadalis visų pedagogų turi mažiau kaip devynias pamokas per savaitę.                                      

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius