Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras: neparemdami KT išvados dėl A.Sacharuko ir L.Karaliaus Seimo nariai sudaro galimybę abejoti jų priesaika

Seimas.
Arūno Ivaškevičiaus nuotr. / Seimas.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Parlamentarai, kurie neparems Konstitucinio Teismo (KT) išvados dėl opozicinės Krikščionių partijos frakcijos narių Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus, gali sukelti abejonių dėl jų pačių priesaikos, teigia valdančiosios koalicijos lyderis premjeras Andrius Kubilius.

„Visi Seimo nariai yra prisiekę Konstitucijai ir prisiekę elgtis taip, kaip nustato Konstitucija. Konstituciniam Teismui konstatavus, kad du Seimo nariai yra šiurkščiai sulaužę priesaiką, šito konstatavimo niekas negali pakeisti“, – ketvirtadienių Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Paklaustas, kas bus, jeigu ketvirtadienį parlamente planuojamas apkaltos procesas nepasiseks, premjeras tvirtino tokio varianto neįsivaizduojantis.

„Neįsivaizduoju tokio atvejo ir net nesvarstau, nes tai reikš, kad dalis Seimo narių tiesiog taip pat balsuodami ir neparemdami Konstitucinio Teismo išvados turbūt sudaro galimybę abejoti jų priesaika“, – pareiškė Vyriausybės vadovas.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad Seimo prievolė yra baigti procedūrą, parlamentarai tiesiog esą neturi pasirinkimo.

„Mano akimis, čia pasirinkimas yra visiškai neįmanomas. Lygiai taip pat, kaip Seimo nariai negali pasirinkti pagal Konstituciją įgyvendinant Seimui nustatytą prievolę skelbti prezidento rinkimus. Seimo nariai neturi galimybės pasirinkti – skelbti ar neskelbti prezidento rinkimų“, – sakė A.Kubilius.

Seime ketvirtadienį turėtų spręsti, ar pašalinti iš parlamento opozicinės Krikščionių partijos frakcijos narius A.Sacharuką ir L.Karalių, kurie, anot Konstitucinio Teismo, šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

A.Sacharukas pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją dėl to, kad parlamento posėdžiuose naudojosi L.Karaliaus pažymėjimu ir balsavo už jį priimant įstatymus. L.Karalius nusižengė dėl to, kad išvyko į užsienį ir nedalyvavo Seimo posėdžiuose.

Nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 85 iš 141 Seimo nario.

Asmuo, kuriam taikoma apkalta, turi teisę bet kurioje apkaltos proceso dalyje, tačiau tik iki balsavimo pradžios atsisakyti Seimo nario mandato, pateikdamas dėl to pareiškimą raštu. Toks pareiškimas turi būti nedelsiant patenkintas. Tokiu atveju apkaltos procesas Seime nutraukiamas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min