Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė: Lietuvos partijų apetitai per dideli

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nurodo, kad artimiausias jos planas – sumažinti partijų apetitus. Tai ji ketina padaryti siūlydama nebeleisti partijoms priimti juridinių asmenų paramą bei sustabdyti partijų neskaidrų atsiskaitymą su žiniasklaida per viešuosius pirkimus.

„Biudžete partijoms yra numatyti 5 mln. litų. Kalbėkime dabar ne apie šaltinius. Jeigu partijos dirba žmonėms, tai aš manau, kad žmonės ir turėtų finansuoti partijas. (...) Latvija, Estija, Lenkija sugebėjo išgyventi ir vykdyti partinę veiklą be injekcijų, kodėl mūsų politikai to negali? Ar jiems daugiau reikia?“ – retoriškai klausė prezidentė.

Ji teigė tikinti, kad šįkart siūlymui juridiniams asmenims drausti finansuoti politines partijas bus uždrausta, nors anksčiau Seimas tokiam draudimui nepritardavo. Esą tie, kurie šiam siūlymui nepritars šįkart, prisipažins gyvenantys iš verslo kišenės.

„Anksčiau buvo atskirų Seimo narių siūlymai. Dabar yra prezidentės siūlymas prieš rinkimus. Tegul pamėgina Lietuvos piliečiams pasakyti, kad jie nori ir toliau dirbti ne Lietuvai, ne Lietuvos piliečiams, o verslo ir interesų grupėms. Tegul tai pasako garsiai visiems“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Be to, prezidentė artimiausiu metu ketina siūlyti ir Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kad būtų užkirstas kelias per viešuosius pirkimus pirkti žiniasklaidą.

„Politinės partijos negalėtų slėptis už neskelbiamų konkursų ir pirkti spaudą savo naudai visų mūsų piliečių biudžeto lėšomis“, – aiškino siūlomų pataisų esmę prezidentė.

Tuo tarpu Seimo pirmininkę Ireną Degutienę toks prezidentės požiūris į partijas papiktino. Ji įsiterpė į prezidentės kalbą primindama, kad partijos, kokios jos bebūtų, yra demokratijos pagrindas.

„Galime mes kritikuoti partinę sistemą, tai yra natūralu, bet mes esame jauna valstybė, kuri 50 metų turėjo vieną partiją, vieną tiesą. Šiandien partijų labai daug ir jos labai įvairios. Kaip mes jų nekeiktume, nėra kito pasaulyje sugalvota demokratinio vystymosi kelio mechanizmo kaip per partinę sistemą“, – prezidentei priminė Seimo pirmininkė.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min