Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė nepritaria siūlymui valstybinę žemę miestuose perduoti savivaldybėms

D.Grybauskaitė
Prezidentūros nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vykstant intensyvioms diskusijoms dėl Žemės įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto ir artėjant balsavimui dėl šio įstatymo projekto priėmimo Seime, Lietuvos Respublikos Prezidentė pabrėžia, jog šis įstatymas privalo užtikrinti efektyvų, racionalų, centralizuotą ir visuomenine nauda pagrįstą valstybinio turto – žemės – valdymą bei užkirsti kelią korupcijai valstybinės žemės disponavimo srityje.

Šiuo metu svarstomame įstatymo projekte yra siūloma valstybinę žemę kaimo vietovėse patikėjimo teise perduoti Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos, o valstybinę žemę miestuose – savivaldybėms. Tokiu būdu miestų valstybinės žemės nuoma, pardavimas ir perleidimas kitų asmenų nuosavybėn priklausys išimtinai tik nuo savivaldybės institucijų ir pareigūnų priimamų sprendimų, nekontroliuojamų valstybės, teigiama pranešime spaudai.

Prezidentės įsitikinimu, valstybinės žemės miestuose valdymo teisių perdavimas savivaldybėms iš esmės prieštarauja valstybės vykdomai centralizuoto valstybinio turto valdymo politikai. Valstybė, atsisakydama savo pagrindinio materialiojo turto – valstybinės žemės – valdymo, naudojimo ir disponavimo ja, tampa priklausoma nuo savivaldybių institucijų sprendimų. Pasak šalies vadovės, siekiant užkirsti kelią neskaidriems sprendimams valstybinės žemės disponavimo srityje, būtina įgalinti vieną atsakingą valstybės instituciją kontroliuoti valstybinę žemę visoje valstybės teritorijoje, nesvarbu, ar ji yra kaime, ar mieste. Tokiu būdu ši valstybės institucija galėtų užtikrinti tinkamą, skaidrią, vieningą ir labiausiai valstybės ir visuomenės interesus atitinkančią visos valstybinės žemės tvarkymo, naudojimo, valdymo ir disponavimo ja priežiūrą.

„Valstybės institucijos turi prisiimti atsakomybę ir garantuoti, kad valstybinė žemė netaps įrankiu spekuliacijoms, o bus naudojama išimtinai tik žmonių labui", – teigia Prezidentė.

 
 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min