Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš kylant į kovą su korupciją reikia patikrinti, ar ginklai neatšipę

Žimantas Pacevičius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ž.Pacevičius akcentavo, jog reikia griežčiau tikrinti kandidatus į valstybinių akcinių bendrovių vadovus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir specialiųjų tarnybų vadovai sutarė, jog kovojant su korupcija ir kontrabanda reikia ne kurti ar tobulinti pavienius įstatymus, o pradėti nuo kompleksinio operatyvinės veiklos kontrolės audito.

„Labai gera buvo mintis, kad būtinas būtent operatyvinės veiklos kontrolės auditas, ką galima padaryti tobulinant teisinę bazę“,  – sakė parlamento vadovė po susitikimo su  Valstybės saugumo departamento generaliniu direktoriumi Gediminu Grina, laikinai Generalinei prokuratūrai vadovaujančiu Raimondu Petrausku, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriumi Žimantu Pacevičiumi ir policijos generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu.

Pasak R.Petrausko, ši idėja gimė prokuratūroje. „Gana plati grupė turi įvertinti visus esančius įstatymus, įvertinti visų operatyvinės veiklos subjektų veiklą, pažiūrėti, kas yra gerai, kas blogai, galbūt reikalinga unifikuoti įstatymus, ką reikia keisti: informacijos keitimasis, kontrolė...“,  – vardino laikinasis generalinis prokuroras. Anot jo, auditą atliksiančioje darbo grupėje turėtų dirbti visų suinteresuotų tarnybų atstovai, taip pat Seimo, prezidentūros atstovas. Esą reikia ekspertų ir iš „akademinio sluoksnio, kadangi reikalingas ir mokslinis įvertinimas.“

Jeigu kalbame apie operatyvinę informaciją, tai ne visi turi teisę ją gauti.Tačiau prokuroras tikino, jog dabar „tos kontrolės nėra per daug ar per mažai“, tačiau yra „įvairūs techniniai niuansai, kontrolės problemos, normatyvinai aktai. Daugiau techninio pobūdžio trikdžių“.

STT vadovas Ž.Pacevičius akcentavo, jog po buvusio Lietuvos pašto direktoriaus Andriaus Urbono suėmimo istorijos, reikia įteisinti tvarką, kad priimant į darbą valstybei priklausančių akcinių bendrovių vadovus, jie būtų tinkamai patikrinti. A.Urbonas tapo Lietuvos pašto direktoriumi, nors jau buvo renkama operatyvinė informacija dėl galimo jo sukčiavimo.

„Bus pakeista, kad akcinės bendrovės būtų įtrauktos. Bet problema ne tik, ką įtraukti, bet yra problema ir dėl šios programos pateikimo. Nes jeigu kalbame apie operatyvinę informaciją, tai ne visi turi teisę ją gauti“, –  pastebėjo STT direktorius.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min