Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pristatys dar vieną enciklopedijos tomą

Mažosios Lietuvos enciklopedija
Bibliotekos nuotr. / Mažosios Lietuvos enciklopedija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

I.Simonaitytės bibliotekoje pirmadienį vyks Mažosios Lietuvos enciklopedijos IV tomo pristatymas.

Mintis rengti ir išleisti tokią enciklopediją kilo išeiviams iš Mažosios Lietuvos. 1995 metais Čikagoje, po dešimties Mažosios Lietuvos fondo veiklos metų ir dešimties knygų išleidimo, nuspręsta šią idėją įgyvendinti.

Fondo pirmininko prof. V.Pėteraičio dėka buvo sukaupta tinkama archyvinė medžiaga enciklopedijos parengimui. Jo kvietimu Lietuvoje prie enciklopedijos rengimo prisidėjo Lietuvos Mokslo akademijos nariai, universitetų profesoriai, docentai, dėstytojai, tyrinėtojai ir Mažosios Lietuvos kultūros darbuotojai. Prof. dr. Zigmas Zinkevičius tapo vyriausiuoju redaktoriumi.
Mažosios Lietuvos enciklopedijos rengėjų siekis buvo pirmą kartą viename leidinyje sutelkti negausias ir išsklaidytas žinias apie krašto lietuviškąją, baltiškąją kultūrą.

Mažosios Lietuvos Enciklopedija suteikė galimybę įamžinti nykstantį ar jau prarastą lietuvininkų, prūsų ir kuršių kultūros paveldą, turintį didžiulę vertę ne tik lietuvių, bet ir visos Europos kultūrai. Enciklopedija skiria ypatingą dėmesį daugybei iškraipytų faktų, susijusių su Mažąja Lietuva, padarytų Sovietų okupacijos metu.

Enciklopedijos autorių kolektyvas itin gausus – apie 300 mokslininkų ir talkininkų iš Lietuvos, Vokietijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Australijos ir kitų šalių.

Enciklopedijos pristatymas vyks pirmadienį, 14 val. I.Simonaitytės bibliotekoje.


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min