2009 04 21

Profsąjungos: ligos pašalpą turi mokėti darbdavys (nuotraukos)

Antradienio popietę prie Seimo susirinko per 30 trijų profesinių sąjungų atstovų – jie protestavo prieš šiandien Seime svarstomas įstatymų pataisas, kuriomis numatoma, jog už tris pirmąsias kalendorines nedarbingumo dienas darbuotojui nebūtų mokama ligos pašalpa, o atleistiems iš darbo ligos pašalpa būtų mokama ne ilgiau kaip penkias dienas.
Piketas prie Seimo
Profesinių sąjungų piketas prie Seimo / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Piketavusių Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos darbo federacijos ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai teigė, kad šios nuostatos pažeidžia Konstitucijos  52 straipsnį, skelbiantį, kad valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų numatytais atvejais.

„Solidarumas“: alternatyvos nežinome

„Padėtis bus liūdna. Ir Seimas, ir Vyriausybė priimdami sprendimus nesitaria su socialiniais faktoriais. Jei bus priimtos visos pataisos, manau, žmonės neims biuletenių, tikriausiai prasidės atsiskaitymai vokeliuose, nes neapsimokės mokėti „Sodros“ įmoką. Grįšime į tai, kas buvo prieš 10 metų“, – paklaustas, kaip pasikeis darbuotojų padėtis priėmus šiuo metu svarstomas pataisas, kalbėjo „Solidarumo“ pirmininkės pavaduotojas Romualdas Žukovskis.

Tačiau žurnalistų paklaustas, kokią alternatyvą siūlytų profesinės sajungos, jis nieko konkretaus pasakyti negalėjo.

Darbdaviams krizės metu galima viskas, o darbuotojai gyvena Dievo valia, – skundėsi R.Žukovskis.„Nežinau, kokia turi būti alternatyva. Tikriausiai ją turėtų rasti Vyriausybė arba su mumis ieškoti. Mes buvome pranešę Darbo inspekcijai, kad nėra atsiskaitymų už išeitines pašalpas, kur įmokos „Sodrai“ eina. Darbdaviai dėl krizės bando skriausti darbuotojus, jie atleidžiami neišmokant pašalpų, todėl kenčia „Sodros“ biudžetas. Nei Darbo inspekcija, nei Vyriausybė nieko nedaro. Darbdaviams krizės metu galima viskas, o darbuotojai gyvena Dievo valia, taip išeina“, – skundėsi  R.Žukovskis.

Gresia visuotinis streikas

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas turėjo konkretesnių pasiūlymų, kaip keisti padėtį – anot jo, už pirmąsias 5 ligos dienas galėtų mokėti darbdavys. „Faktiškai mus tenkina dabar galiojanti tvarka, tačiau jei „Sodros“ biudžetas yra tokioje padėtyje, tai turi būti perkelta ne ant darbuotojų pečių – tai turėtų daryti darbdavys“, – argumentavo A.Černiauskas.

Jis teigė, kad Seimui neatsižvelgus į profsąjungų nepasitenkinimą, bus organizuojamas įspėjamasis nacionalinis streikas, o paskui – nacionalinis streikas. „Gegužės 1 dieną Sereikiškių parke organizuojama šventė su protesto aspektais – žmonės turės galimybę pasisakyti, tikimės, kad oras bus palankus. Leidimą šiai akcijai turime gauti šiandien, todėl kol kas daugiau pasakoti nenorime“, – artimiausius planus atskleidė A.Černiauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius