Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai apskundė Povilo Milašausko išteisinimą „Alitos“ privatizavime

Povilas Milašauskas
LNK žinios / Šampanizuotas vynas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prokurorai Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė sprendimą, kuriuo žemesnės instancijos teismas išteisino buvusį Valstybės turto fondo (VTF) vadovą Povilą Milašauską, kaltinamą piktnaudžiavus tarnyba ir padarius valstybei žalos privatizuojant didžiausią šalyje alkoholio gamybos bendrovę „Alita“.

Vilniaus apygardos prokuroras Dainius Vilimas BNS patvirtino, kad skundas dėl Vilniaus apygardos teismo nutarties Aukščiausiajam Teismui išsiųstas šią savaitę.

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija gruodžio 22 dieną panaikino P.Milašauskui nepalankų Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo 2009 metų rugpjūčio mėnesio sprendimą ir jį išteisino, nes jis, anot teismo, nepadarė veiklos, turinčios baudžiamosios veiklos pobūdį.

Teismo nuomone, nors privatizavimo konkurse dalyvavęs ir vėliau iš jo pašalintas Italijos verslininkas Luigiterzas Bosca pasiūlė didžiausią kainą, tačiau jis nebuvo iniciatyvus baigiant derybų procesą, neužtikrino, kad bus atsiskaityta, nesirūpino, kad jo atstovai turėtų įgaliojimus, nepalaikė ryšio su pardavėju, todėl atrodo, kad buvo ieškota palankiausių sąlygų pasitraukti iš konkurso.

Anot teismo, P.Milašauskas, pasirašydamas sprendimą iš "Alitos" privatizavimo konkurso pašalinti L.Bosca, neturėjo pagrindo numatyti, kad dėl jo veiklos gali atsirasti žala valstybei.
Anot teismo, buvęs Turto fondo vadovas elgėsi teisėtai.

2009 metų rugpjūtį pirmosios instancijos teismas P.Milašauską pripažino piktnaudžiavus tarnyba ir priteisė jam sumokėti 1,754 mln. litų VTF naudai bei 13 tūkst. litų baudą.

P.Milašauską išteisinusį sprendimą vėliau priėmė Vilniaus apygardos teismas, tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai birželį išteisinamąjį nuosprendį panaikino ir grąžino bylą nagrinėti iš naujo.

"Alita" 2003 metais buvo už 57,55 mln. litų parduota jos vadovų komandai – bei "Alitos'' generalinio direktoriaus Vytauto Junevičiaus grupei, nors geriausią – 90,7 mln. litų – pasiūlymą privatizuojant įmonę buvo pateikęs iš konkurso pašalintas L.Bosca.

2006 metais pralaimėjęs bylą dėl neteisėto Italijos verslininko pašalinimo iš "Alitos" privatizavimo konkurso LAT sprendimu Turto fondas sumokėjo L.Bosca 1,754 mln. litų kompensaciją dėl patirtos žalos.

Konstitucinis Teismas 2006 metais nusprendė, kad 2003 metų gruodžio mėnesio Vyriausybės nutarimas, įteisinantis "Alitos" privatizavimą, prieštarauja Konstitucijai. Tais pačiais metais speciali Seimo komisija įvertino, kad privatizuojant "Alitą" valstybei buvo padaryta 35,905 mln. litų žala.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min