Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raimundo Jakučio sugrįžimas į Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro vadovus – septynioms dienoms?

R.Jakutis
Vadimo Simutkino nuotr. / Raimundas Jakutis
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Beveik dvejus metus nuo pareigų dėl ikiteisminio tyrimo nušalintam Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) direktoriui Raimundui Jakučiui, kol bus svarstoma neseniai teismui perduota byla, Šiaulių apygardos teismas leido grįžti į darbą. Tiesa, prokurorai turi teisę apskųsti tokį sprendimą per septynias dienas.

Precedentų būta

ŠRATC vadovas R.Jakutis nuo pareigų buvo nušalintas dvidešimt tris mėnesius dėl ikiteisminio tyrimo. Tyrimas neseniai buvo baigtas ir byla perduota teismui. Kaip dienraštį „Šiaulių naujienos“ informavo Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas, terminas dėl R.Jakučio nušalinimo turėjo baigtis kovo 26 d., todėl teismas turėjo nuspręsti – pratęsti terminą ar nepratęsti.

„Teisėja kiek anksčiau surengė posėdį ir nerado pagrindų terminui pratęsti. Didelės apimties byla bus svarstoma ilgai, tad dar kuriam laikui pratęsti nušalinimo terminą nenorėta. Šalyje tokių precedentų būta, o be to, kas bus, jei R.Jakutis bus išteisintas? Žinoma, nutartis skundžiama, prokurorai gali tai padaryti per septynias dienas, tada spręstų Apeliacinis teismas jau su neskundžiama nutartimi“, - teigė V.Jončas.

Grįžo į darbą

Pats R.Jakutis vakar jau buvo savo darbo vietoje ir dienraščiui „Šiaulių naujienos“ patvirtino, kad teismo sprendimu jam leista grįžti į pareigas.

„Niekam nelinkėčiau atsidurti mano kailyje, ką man teko išgyventi per tuos dvidešimt tris mėnesius“, - nuo platesnių komentarų susilaikė R.Jakutis.

Žinoma, nutartis skundžiama, prokurorai gali tai padaryti per septynias dienas, tada spręstų Apeliacinis teismas jau su neskundžiama nutartimi.

Kol R.Jakutis buvo nušalintas nuo pareigų, laikinai ŠRATC vadovavo pavaduotojai – ilgą laiką buvęs ilgametis Šiaulių rajono policijos komisariato viršininkas Vidmantas Komas, o paskutiniais mėnesiais – Jolita Šalkauskienė. Su abiem pavaduotojais R.Jakučio santykiai nebuvo patys geriausi.

„Kažkodėl šiandien J.Šalkauskienė nepasirodė darbe, kai grįžau aš“, - stebėjosi R.Jakutis.

Netinkamai atliko pareigas

Dienraštis „Šiaulių naujienos“ jau rašė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai prieš porą mėnesių baigė ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo vykdant viešuosius pirkimus VšĮ ŠRATC ir bylą perdavė Šiaulių apygardos teismui.

Pasak pareigūnų, tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad šiuo metu teismo sprendimu nušalintas nuo pareigų ŠRATC direktorius R.Jakutis kartu su buvusia ŠRATC Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo skyriaus vadove piktnaudžiavo tarnyba, netinkamai atliko savo pareigas – neskaidriai organizavo viešuosius pirkimus, dirbtinai ribojo viešųjų pirkimų dalyvių konkurenciją, neracionaliai naudojo įstaigos lėšas.

Įtarimai dėl padėjimo piktnaudžiauti pareikšti ir vienos bendrovės komercijos direktoriui. STT Šiaulių valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, neteisėtai neskelbiamų derybų būdu ŠRATC buvo vykdomas transporto technikos pirkimas. Taip pat nustatyta, kad neteisėtai, t. y. negavus įstaigos valdybos pritarimo, buvo vykdomas cheminių medžiagų ir tam tikrų dalių, skirtų valymo įrenginio technologiniam procesui užtikrinti, viešasis pirkimas, kurio vertė siekė beveik 600 tūkst. litų.

Kol R.Jakutis buvo nušalintas nuo pareigų, laikinai ŠRATC vadovavo pavaduotojai – ilgą laiką buvęs ilgametis Šiaulių rajono policijos komisariato viršininkas Vidmantas Komas, o paskutiniais mėnesiais – Jolita Šalkauskienė.

Atvėrė kelius laimėjimui

STT vykdant ikiteisminį tyrimą, Šiaulių apygardos teismas minėtų viešųjų pirkimų konkursų metu sudarytas sutartis pripažino niekinėmis. Atlikdami ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai nustatė, kad vienai proteguojamai įmonei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti ŠRATC organizuotą viešąjį konkursą dėl Radviliškio rajono savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo į jų šalinimo vietas. Šio konkurso vertė – apie 18 mln. litų.

Atliekant tyrimą taip pat paaiškėjo, kad buvusi ŠRATC Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo skyriaus vadovė, vykdydama kompiuterinės technikos priežiūros paslaugų ir profilaktinių darbų pirkimus, piktnaudžiavo tarnyba, siekdama sau ir kitiems asmenims turtinės naudos, ir sudarė išskirtines sąlygas vienai įmonei laimėti konkursą. Šio konkurso vertė – apie 55 tūkst. litų.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kaltinamąjį aktą kartu su bylos medžiaga perdavė Šiaulių apygardos teismui.

„Šiaulių naujienos“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min