Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasa Juknevičienė: būtina stiprinti Baltijos šalių bendradarbiavimą gynybos srityje

Rasa Juknevičienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rasa Juknevičienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė lapkričio 15–16 dienomis Orebro (Švedija) vykstančiame Šiaurės Baltijos šalių gynybos ministrų susitikime kartu su kolegomis aptarė tolimesnį bendradarbiavimą gynybos srityje, kibernetinio, energetinio saugumo klausimus, Šiaurės Baltijos šalių iniciatyvą.

„Mes siekiame glaudesnio, konkretesnio praktinio bendradarbiavimo su Šiaurės Baltijos šalimis gynybos srityje, todėl manau, kad mūsų šalių ginkluotosioms pajėgoms reikia kuo daugiau bendrų pratybų, didinančių sąveikumą“, – sakė krašto apsaugos ministrė.

Ji taip pat pažymėjo, jog Lietuva pasisako už bendrus šalių pajėgumus, tokius kaip, pavyzdžiui, ES Šiaurės kovinė grupė.

Ministrės teigimu, ypač svarbios bendros šalių pastangos kibernetinės gynybos bei energetinio saugumo srityse.

Kalbėdama apie energetinio saugumo problemas Lietuvoje, R.Juknevičienė pabrėžė, kad energetinis saugumas – šalies Vyriausybės prioritetas. „Ypatingą dėmesį skiriame regioniniam bendradarbiavimui – elektros tiltams su Švedija ir Lenkija, atominei elektrinei, kt. Energetinė nepriklausomybė turi sąsajų su įtakomis politinei sistemai, žiniasklaidai, apsunkina kovą su neskaidrumu“, – teigė R.Juknevičienė. Jos teigimu, stiprinant energetinį saugumą karinėje srityje, reikia užtikrinti apsikeitimą gerąja praktika dėl kariuomenių energetinio efektyvumo, inovacijų taikymo, sąnaudų sumažinimo operacijose.

Pasak krašto apsaugos ministrės, yra daug neišnaudotų galimybių stiprinant ES karinę energetinio saugumo dimensiją mokslinio bendradarbiavimo, pratybų srityse, siekiant efektyvumo operacijose.

Ministrai taip pat aptarė Estijos pasiūlymus dėl  kibernetinės gynybos plėtojimo.

„Lietuva pozityviai vertina Estijos iniciatyvą stiprinti ES kibernetinės gynybos pajėgumus ir siūlo plačiau analizuoti Estijos pasiūlymus, – kalbėjo R.Juknevičienė susitikime. – Tai turi padėti plėtoti ir mūsų nacionalinės kibernetinės gynybos pajėgumus.“

Taip pat susitikime buvo pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Šiaurės Baltijos iniciatyvai rezultatai. Krašto apsaugos ministrės teigimu, Lietuvos prioritetas įgyvendinant šią iniciatyvą buvo teikti paramą Gruzijai ir Ukrainai. Pagrindinis dėmesys Gruzijoje buvo skiriamas viešųjų ryšių, personalo ir doktrinų plėtros sritims. Pasinaudojant NATO Profesinio rengimo programa Gruzijai buvo surengtos konsultacijos ir darbiniai seminarai, pasidalinta vertinga patirtimi ir pateikti praktiniai pasiūlymai darbo veiklos tobulinimo. Tuo tarpu Ukraina siūlė plėtoti bendradarbiavimą paramos viešųjų ryšių srityje, taip pat priimti sprendimai pradėti bendradarbiavimą aplinkos apsaugos, regioninio bendradarbiavimo ir vidaus audito srityse.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min