Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Skaisgirys: „Partijai „Tvarka ir teisingumas“ dirbau nemokamai“

Rolandas Skaisgirys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Rolandas Skaisgirys
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį iš areštinės paleistas, tačiau įtariamojo statusą tebeturintis TV prodiuseris Rolandas Skaisgirys sako, kad pateikti kaltinimai jį glumina. „Nesu nei partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys, neturiu su jais jokių sutarčių, o šios partijos viešųjų ryšių konsultantu dirbu nemokamai, visuomeniniais pagrindais.“

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su Rolandu Skaisgiriui apie areštą ir jam pateiktus įtarimus.

– Pone Skaisgiry, jūs esate įtariamas, kad partijai „Tvarka ir teisingumas“ davėte 100 tūkst. litų vertės kyšį. O tą kyšį davėte tada, kai spalio 4 d. Kaune rengėte koncertą „Pirk dramblį“. Tą koncertą transliavo TV3, o jo globėjas buvo Rolandas Paksas. Ar teisingai papasakojau situaciją?

– Kadangi aš jokių detalių komentuoti negaliu, tai susilaikysiu nuo atsakymo, bet kalbate „į tą pusę“.

– Jeigu tai yra tiesa, kad jūs įtariamas kyšio davimu, kai organizavote renginį, kurio globėjas – Rolandas Paksas, tai neskamba kaip sveiko proto kaltinimas.

– Aš apie kaltinimus nekalbėsiu, nes negaliu. Tik galiu pridurti, kad pats renginys jau iki spalio 4-osios buvo patvirtintas. Visos sutartys su rėmėjais buvo pasirašytos, viskas užfiksuota.

– Kas tai per rėmėjai?

– Nežinau, ar vertėtų įvardyti iš principo. Tai yra komerciniai rėmėjai.

– Privačios įmonės ar valstybinės?

– Viena privati, kita valstybinė. Tai ir buvo didžioji dalis pinigų, kurie sudarė koncerto biudžetą. Kita dalis – apie 12-14 tūkst. litų buvo iš parduotų pinigų ir 10 tūkst. litų pats Rolandas Paksas pervedė televizijai už tai, kad jis yra globėjas: tam tikros sekundės skaičiuojasi ir panašiai.

– Kitaip tariant, nusipirko eterio laiką.

– Taip.

– Tai kaip jūs reagavote, kai sužinojote, kad tai yra vadinama kyšiu?

– Kaip reaguoti? Be abejo, suglumau. Jūs ir pats žinote, kad vienas žmogus renginio nedaro. Kažkas užsiima scenarijais, kažkas filmavimais, trečias pinigų paieška. Aš paties renginio nedariau, tai tebuvo tik mano idėja. Buvo ieškoma ir kitų globėjų, dar iki Rolando Pakso. Daugiau komentuoti nelabai galiu, nes tai jau būtų tyrimo medžiaga.

– Bet yra daugybė kitų prodiuserių, kurie taip pat prodiusuoja televizijos laidas, kurių globėjais būna politikai. Prezidentė yra globėjas, premjeras yra globėjas. Rolandas Paksas, kuris neužima oficialių pareigų, būdamas globėju susimokėjo už tai pinigus. Ir tai yra vienintelis jums kaltinimas?

– Ne, yra ten dar kitų detalių, bet aš jų nekomentuosiu. Ne viską, tiesą sakant, ir suprantu, nes aš ne teisininkas. Bet tam yra advokatas – viskas susitvarkys.

Noriu pabrėžti dar vieną dalyką, Lietuvoje labai daug tokių projektų, kai visi pinigai, kiek žmonės „subalsuoja“, būna skiriami labai konkrečiam tikslui. Šiuo atveju – pats renginys buvo apmokėtas rėmėjų, o visi žmonių suaukoti pinigai, apie 400 tūkst., iš mobiliojo ryšio operatorių tiesiogiai nuėjo į zoologijos sodo sąskaitą. Ką ši įstaiga darė su gautais pinigais, aš nebesidomėjau.

– Pakalbėkime apie jūsų santykį su partija „Tvarka ir teisingumas“. Kokias paslaugas jūs teikiate tai partijai?

– Aš esu visuomeninis konsultantas jau apie pusantrų metų.

– Ką reiškia visuomeninis konsultantas? Ar jūs už savo paslaugas gaunate atlygį?

– Ne. Aš esu visuomeninis konsultantas. Pas mus visi politikai gali tokius turėti atskiroms sritims: švietimui, kultūrai ar dar kam nors.

Galiausiai ši veikla yra puikūs mokslai man – nereikėjo mokėti pinigų, kad baigčiau kokius nors politikos mokslus, aš viską matau iš vidaus

– Bet juk tai nėra kokie nors beglobiai vaikai, tai yra politinė partija. Jūs skiriate savo laiką, esate verslininkas – už tai turite gauti kokią nors naudą?

– Nauda ne visada apskaičiuojama pinigais. Aš esu net krepšinį žaidęs už dyką. Daug kur yra įdomių, neapčiuopiamų dalykų. Dirbti visuomeniniu konsultantu man yra įdomu. Galiausiai ši veikla yra puikūs mokslai man – nereikėjo mokėti pinigų, kad baigčiau kokius nors politikos mokslus, aš viską matau iš vidaus.

– Tai jūs neturite net jokių juridinių sutarčių su ta partija?

– Ne. Aš asmeniškai neturiu.

– Bet jūs sprendžiate, pavyzdžiui, kam naudoti partijos rinkimų kampanijai skirtus pinigus?

– Ne. Konsultavimas yra visai kas kita: tekstų redagavimai, sąskrydžio idėja ir ieškojimas, ką iš to sąskrydžio galima panaudoti politinei kampanijai, ar kad ir fotosesijos spalvos. Yra ir rimtesnių dalykų, žinoma. Aš visa tai dariau neatlygintinai. Tarp manęs ir partijos nėra jokių sutarčių, aš nesu partijos narys. Šiai veiklai skirdavau gal apie porą valandų per savaitę. Man tiesiog įdomu. Aš daug kur dirbu visuomeniniais pagrindais: kino akademijoje, muzikos asociacijoje M.A.M.A. Aš gerai uždirbu iš savo pagrindinio darbo.

– Kodėl jūs konsultuojate vieną partiją nemokamai? Jeigu tai būtų verslas – viskas suprantama. Jūs kaip profesionalas teiktume paslaugas. Bet sakote, kad vieną partiją konsultuojate neatlygintinai. Tai yra jums pati mylimiausia partija Lietuvoje?

– Nepaverskime visko humoru. Aš turėjau tam tikrą pasitikėjimą, turėjau savų minčių, gal jų ir turiu. Tai kodėl man reikėjo nepasinaudoti šiuo pasiūlymu?

– Jūs niekada nesate tarpininkavęs jokiems verslininkams jokiose ministerijose?

– Kas yra tarpininkavimas? Aš su daugybe žmonių bendrauju ir daug ką sužinau, daug ką perpasakoju. Bet taip tiesiogiai to sureikšminti tikrai negalima.

– Ar jūs daklyvausite Vilniaus mero rinkimuose?

Aš tikrai prisidėjau prie to, kad ši partija visuomenėje matytųsi truputį kitaip, atrodytų įdomiau

– Aš norėčiau kito klausimo. Kodėl čia taip įvyko, kas čia slypi? Juk kas aš esu – serialų prodiuseris.

Kai aš prieš pusantrų metų pradėjau dirbti su partija „Tvarka ir teisingumas“ ji buvo tik 4-a ar 5-a reitingų sąraše. Dabar jie antri.

Tai nereiškia, kad čia tik mano darbas taip pakėlė reitingus, bet aš tikrai prisidėjau prie to, kad ši partija visuomenėje matytųsi truputį kitaip, atrodytų įdomiau.

R.Paksas irgi stabiliai yra 3-ias pagal reitingus, nors nėra aktyvus politikas Lietuvoje. Manau, tai yra geri rezultatai. Po to aš gavau iš R.Pakso pasiūlymą kandidatuoti į sostinės mero postą. Ar visas šis skandalas nėra susijęs su politiniais dalykais?

– Tai vis dėlto, kaip dėl mero rinkimų?

– Bus laikas, bus ir vaikas. Neatmetu jokių galimybių.

Lrt.lt
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min