Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Romainiuose tekantis upelis galėjo pabalti nuo pieno

Pabalęs upelis
Skaitytojo Henriko nuotr. / Savaitgalį pabalęs Girio upelis įteka į prūdą, kuriame maudosi vietos gyventojai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį per Romainius tekantis Girio upelis labiau priminė pieno upę nei įprastą vandens telkinį. Anot aplinkosaugininkų, kurie pirmadienį apsilankė prie upelio, net ir be papildomų tyrimų aišku, kad upelis buvo užterštas. Dabar stengiamasi nustatyti taršos šaltinį. Viena iš prielaidų – į upelį pateko vanduo, išbėgęs iš pienovežio, netoliese patyrusio avariją ar patekusio į kitą įvykį.

Apie tai, kad Girio upelio vanduo greičiausiai užterštas, 15min.lt portalui pranešė skaitytojas Henrikas. Į portalą ikrauk.lt atsiuntęs nuotraukas Romainiuose gyvenantis vyriškis pasakojo, jog baltą upelį pastebėjo šeštadienį vakare. Tačiau greta jo sutikti vaikai aiškino, jog upelis savo spalva priminė pieną jau nuo ryto.

Anot Henriko, pašalinio kvapo iš upelio nesklido, todėl gyventojai abejoja, ar tarša buvo cheminės kilmės. Tačiau pagalbos bandė ieškoti: paskambino Bendrosios pagalbos centro telefonu 112. Atsiliepęs budintysis paaiškino, jog policija ir kiti gelbėtojai nelabai kuo gali padėti, o aplinkosaugininkams neprisiskambinsi – esą centras turi tik paprasto, laidinio telefono numerį.

„Upelis tikrai buvo užterštas“, – sakė Kauno miesto agentūros vedėjo pavaduotoja Valdonė Liaugaudienė

„Man pasirodė keista, tačiau nieko nebedariau. O pirmadienį pasiskambinęs į Kauno miesto agentūrą (Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno miesto agentūrą, – aut. past.) sužinojau, kad inspektoriai gali būti iškviečiami bet kada – ir savaitgalį, ir naktį, jei yra reikalas. Į Romainius jie atlėkė pirmadienį, iš paties ryto“, – pasakojo šioje gyvenvietėje netrukus įsikurti ketinantis Henrikas.

Kaunietis apgailestavo, jog nei jis, nei kiti suaugusieji, matę šeštadienį pabalusį Girio upelį, nesugalvojo pasemti jo vandens. Iki pirmadienio teršalai prasisklaidė, dalis, matyt, nubėgo į greta esantį tvenkinį. Pastarajame vasarą mėgsta maudytis vietos gyventojai, taip pat ir vaikai.

Prielaida: upelį užteršė pienu

Į Romainius atvykę inspektoriai pirmadienį dar negalėjo pasakyti, iš kur į upelį atitekėjo teršalai. Taip pat nežinoma ir kokia tai medžiaga. Vis dėlto teršimo faktas aiškus.

„Upelis tikrai buvo užterštas“, – sakė Kauno miesto agentūros vedėjo pavaduotoja Valdonė Liaugaudienė.

Šio įvykio aplinkybes besiaiškinantis agentūros vyresnysis specialistas Artūras Kolupaila 15min.lt sakė, jog tikslūs duomenys bus gauti ištyrus paimto vandens mėginius. Išvadų laukiama po septynių dienų, t.y. kitą pirmadienį.

Aplinkosaugininkai šiuo metu neatmeta nė vienos galimo užteršimo versijos. Tačiau labiausiai tikėtina, kad į upelį iš tiesų pateko pienas. Jis galėjo išbėgti iš pienovežio, kažkur netoliese patekusio į eismo įvykį.

Skaitytojo Henriko nuotr./Upelis Romainiuose
Skaitytojo Henriko nuotr./Baltas upelis

„Tai tik prielaida, bet ji atrodo įtikima. Upelio vandenyje matyti rūgimas – jaučiasi kvapas, kuris būna rūgstant pienui. Aiškinsimės, ar netoliese pastarosiomis dienomis nebuvo užfiksuota jokių įvykių, per kuriuos nukentėjo pieną vežęs transportas“, – kalbėjo A.Kolupaila.

Kol neaišku, kokia medžiaga buvo užteršusi upelį, inspektorius pataria vengti šio vandens telkinio ir jokiu būdu nesimaudyti.

Gričiupio upelis pažaliavo

Pastaruoju metu Kaune tai jau antras atvejis, kai žmonės nustebina neįprasta upelio spalva. Neseniai ryškiai žalia spalva buvo nusidažęs Gričiučio upelis. Netrukus paaiškėjo, kad žaliai upelį nudažė šilumininkai.

Netoli šios vietos buvo atliekami hidrauliniai sistemos bandymai. O tai, kad Gričiupio upelis nusidažė žalia spalva, parodė, jog kažkur netoli jo įtrūko vamzdis. Iš jo į upelį pateko termofikacinis vanduo, kuris nudažytas fluorescensiniais dažais, kad šilumos tinklai matytų nuotėkius, nuostolius. Šie dažai nepavojingi, todėl žalos gamtai nepadarė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min