Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

RST brigados atnaujina elektros tiekimą dėl škvalo jos netekusiems gyventojams

Kaune siautėjo audra.
15min.lt skaitytojos Ausmos nuotr. / Kaune siautėjo audra.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugpjūčio 8–osios naktį siautėjusi audra be elektros paliko apie 9 tūkst. Varėnos rajono gyventojų ir po kelis tūkstančius žmonių Kėdainių, Trakų, Šalčininkų ir Druskininkų rajonuose. Nuo škvalo nukentėjusiems Rytų Lietuvos gyventojams elektros tiekimą atstato Rytų skirstomųjų tinklų (RST) brigados.

RST išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad galingas škvalas rovė medžius, vartė reklaminius stendus, kelio ženklus, elektros perdavimo linijų atramas. Labiausiai audra pažeidė aukštos įtampos (110 kV) elektros linijas ir transformatorines pastotes Kauno ir Alytaus regionuose, kurių atstatymo darbus šiuo metu vykdo elektros perdavimo tinklo operatorius LITGRID AB kartu su AB „Lietuvos energija“.

Rytų Lietuvos žemosios bei vidutinės įtampos elektros linijų tinklą šiuo metu atnaujina daugiau kaip 60 RST brigadų. „Mūsų misija ir pagrindinis darbas – užtikrinti saugų ir patikimą elektros energijos tiekimą rytinės Lietuvos pusės gyventojams. Šiuo metu tai padaryti sąlygos sudėtingos: darbams trukdo daugybė išvirtusių medžių, nepravažiuojami keliai. Todėl sušaukėme brigadas tiek iš nukentėjusių regionų, tiek iš tų šalies vietų, kurių elektros tinklui audra nepridarė žalos. Pajėgos padidintos keletą kartų. Elektros energijos tiekimas didžiajai daliai Rytų Lietuvos gyventojų turėtų būti atstatytas šiandien, jeigu nepablogės oro sąlygos“, – sakė RST Dispečerinio centro Operatyvinio planavimo grupės vadovas Ervinas Pareigis.

Jis priminė, kad labai svarbu, jog kiekvienas žmogus tokių gamtos stichijų metu būtų itin atsargus ir atidus su elektros įranga. „Visų pirma, pastebėję  nutrauktas elektros oro linijas ar ant jų užvirtusius medžius, žmonės neturėtų artintis prie tos vietos ar liesti nutrauktų elektros kabelių, nes tai pavojinga gyvybei. Pastebėjus pavojingą situaciją būtina nedelsiant pranešti RST kontaktų centrui 1802 arba pagalbos telefonu 112“, – kalbėjo E. Pareigis.

Pasak jo, vertėtų pradėti saugotis dar tik artėjant audrai – nesiartinti prie elektros įrenginių ir oro linijų laidų, nuo netoliese esančių elektros įrenginių toliau perkelti gyvulius, žaibuojant nesislėpti po medžiais ir nebūti atviroje vietoje lauke. Per stiprią audrą televizorius, kompiuterius, brangesnę buities techniką ir ypač tuos elektros prietaisus, kurie yra lauke, reikėtų išjungti, o pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ir priartėti arčiau kaip 8 metrai.
 

Komentarai
Temos Škvalas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min