Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Tumino „Mistras“ – Klaipėdoje

Spektaklis „Mistras“ yra susižėręs daugybę apdovanojimų.
Vilniaus Mažojo teatro nuotr. / Spektaklis „Mistras“ yra susižėręs daugybę apdovanojimų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neseniai grįžęs iš itin sėkmingų gastrolių Maskvoje, kur sudalyvavo prestižiniame „Auksinės kaukės“ festivalyje, Rimo Tumino režisuotas spektaklis „Mistras“ balandžio 14-ąją aplankys Klaipėdą.

Pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę pastatytas „Mistras“, kaip ir „Madagaskaras“, siūlo netradiciškai pažvelgti į garsias istorines asmenybes, nešabloniškai pasvarstyti apie lietuvių tautos identitetą.

„Mistro“ centre – Adomo Mickevičiaus biografija ir likimas, o kartu – tikro herojaus, kurio galbūt nesąmoningai ilgimės šiandien, paieškos. Pjesėje iškyla „egzotiškosios“ Lietuvos vaizdas – šalies, kurioje „viskas dar painu, neišsikristalizavę: Rusija, jos viduje – Lenkija, Lenkijos viduje – Lietuva, o šios viduje – sprogimo laukiantys indai; šalies, kurioje žmonės, keldami taurelę, linki vieni kitiems „prisikelti literatūroje“ ir kuriems „visos žemės vienodai svetimos“.

R.Tumino spektaklis primena didingą misteriją ir kartu requiem nuostabiai ir šiurpiai romantizmo epochai, kai žmogaus dvasiai buvo priskiriama magiškų galių ir tikima, jog jos gali pakeisti pasaulį.

Pagrindinis herojus Mistras, kurį Vilniaus mažojo teatro spektaklyje vaidina Ramūnas Cicėnas, – tai Lietuvos dvarininkas Andrzejus Towiańskis, skelbęsis pranašu, viešpaties vietininku žemėje ir Paryžiuje įkūręs sektą „Dievo reikalas“. Jis savo mistinėmis idėjomis visiškai pavergia nebe jauną ir gyvenimo prasmės bei kūrybos atnaujinimo šaltinių ieškantį Adomą Mickevičių (akt. Jokūbas Bareikis). Šis nepaprastai daug kultūrinių asociacijų talpinantis duetas verčia mąstyti apie mokytojo ir mokinio, gundytojo ir trokštančiojo, kūrėjo ir kūrinio santykius.

R.Tumino „Mistras“ – tikra pojūčių puota. Jis kupinas užburiančių vaizdų, stebinantis netikėtais žanriniais viražais ir apglėbiantis tiršta teatrine atmosfera.

Spektaklyje taip pat vaidina Gintarė Latvėnaitė, Valda Bičkutė, Audrius Bružas, Gabrielė Tuminaitė, Mantas Vaitiekūnas, Leonardas Pobedonoscevas, Ineta Stasiulytė ir kiti.

Pernai rudenį Panevėžyje vykusiame tarptautiniame Baltijos teatrų festivalyje „Mistras“ pelnė net penkis apdovanojimus: įvertinta spektaklio režisūra, aktorių Gintarės Latvėnaitės, J.Bareikio ir L.Pobedonoscevo vaidyba, taip pat pati M.Ivaškevičiaus pjesė. O šiemet „Mistras“ buvo nominuotas net penkiose „Auksinio scenos kryžiaus“ nominacijose.

Klaipėdoje spektaklis bus rodomas balandžio 14 d., 18 val., Žvejų kultūros rūmuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min