-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 08 30

Rudens pradžioje vaikai patiria dvigubai daugiau traumų

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, dažniausiai vaikus ištinkančios traumos yra rankų, kojų lūžiai, raiščių patempimai, galvos praskėlimai, veido žaizdos, dantų nuskėlimai. Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės specialistų teigimu, vasaros pradžia ir pabaiga yra patys pavojingiausi periodai – į ligoninę atvežamų vaikų skaičius išauga daugiau nei dvigubai.
Tėvų prašymu, mokykla į incidento tyrimą nesikiša.
Mokykloje. / Martyno Vizbelio nuotr.
Temos: 3 Ruduo Vaikai Lietuva

„Dažniausiai susižaloja mokyklinio amžiaus – 7–19 metų vaikai. Itin aktyvūs ir smalsūs vaikai dažnai per neatsargumą ar nežinojimą patenka į netikėtas situacijas ir jose nukenčia. 40 proc. visų mūsų registruojamų traumų nutinka vaikams“, – sakė „PZU Lietuva“ Produktų ir rizikos valdymo departamento vyriausioji ekspertė Gitana Beinorienė.

Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Vaikų traumatologijos skyriaus vedėja Ingrida Sapagovaitė pasakoja, kad traumų pobūdis neretai skiriasi vaikui augant: kūdikiai patys susižaloti negali, jie traumas patiria tik dėl tėvų neatsargumo. „Ikimokyklinio amžiaus vaikai – rizikingesnė grupė. Jie nemažai laiko praleidžia kieme, kur jų laukia dar daugiau grėsmių: laipiojimai po medžius ar įvairias karuseles, sūpynės, žaidimai netoli gatvės ar vandens telkiniai. Tokio amžiaus vaikai medikų rankose dažniausiai atsiduria dėl stiprių sumušimų, įvairaus tipo žaizdų“, – pavojus vardino I.Sapagovaitė.

Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės duomenimis, rudens pradžioje, kaip ir vasaros pradžioje, ligonių skaičius pasiekia piką. „Rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių per parą kreipiasi net po 70–80 sužalojimus patyrusių vaikų, – tendencijas pastebėjo I.Sapagovaitė. – Vasaros pradžia ir pabaiga vaikams reiškia dienos ritmo pokyčius – mokyklą pakeičia laisvalaikis, o laisvalaikį keičia mokykla – dėl to pereinamuoju laikotarpiu labai susilpnėja jų budrumas.“

Mokykloje vaikams padidėja sportinių traumų tikimybė. Dažniausios iš jų – patempimai, pirštų lūžiai, sumušimai. Vaikai sportuoja kūno kultūros pamokose, laksto per pertraukas, neorganizuoto sporto užsiėmimuose – įvairiuose kiemo žaidimuose. Paaugliai yra linkę važinėti dviračiais, riedučiais, riedlentėmis, todėl dažniausiai pasitaikančių traumų sąrašas pasipildo sumušimais, žaizdomis, lūžiais. „Ypač daug nelaimių nutinka ekstremalių sporto šakų mėgėjams. Tai – įvairius triukus bandantys dviratininkai, riedlentininkai, riedutininkai. Dviratininkams reikalingi šalmai, riedutininkams – alkūnių, kelių apsaugos, krepšininkams – raiščiai silpniems raumenims“, – sakė Vaikų traumatologijos skyriaus vedėja I.Sapagovaitė.

„Vaikus veda smalsumas, jie kasdien patenka į įvairiausias situacijas, kuriose gali susižeisti arba netyčia sugadinti svetimą turtą. Svarbu ne tik užkirsti kelią pavojams, bet ir būti pasiruošus operatyviai sureaguoti į nelaimes“, – sakė „PZU Lietuva“ ekspertė. Apsidraudus nuo nelaimingų atsitikimų galima jaustis saugiau – įvykus nelaimei, apdraustajam skiriama išmoka priklauso nuo patirtos traumos, o gautus pinigus apdraustasis gali naudoti savo nuožiūra – apmokėti gydymo išlaidas, pirkti vaistus ar skirti juos reabilitacijai, jėgų atstatymui. Asmens civilinės atsakomybės draudimas apsaugos nuo nuostolių, kurių vaikas netyčia gali sukelti kitiems, pavyzdžiui iškulti mokyklos langą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius