Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tvarkiečiai“: meras Navickas yra Dievo dovana opozicijai

J.Juodka merui paruošė dovaną – knygą apie etiketą ir bendravimą su kolegomis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / J.Juodka merui paruošė dovaną – knygą apie etiketą ir bendravimą su kolegomis.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Skandalas dėl Vilniaus mero Viliaus Navicko elgesio kaitina aistras tiek pačioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijoje, tiek tarp opozicijos politinių jėgų. Miesto taryboje opozicijoje esantys „tvarkiečiai“ ne tik kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydami įvertinti mero elgesį su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču, bet ir žada pamokyti V.Navicką etiketo pagrindų.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vadovo Gedimino Rudžionio teigimu, Vilniaus mero akyse blizga ne rūpestis dėl vilniečių, bet litai, doleriai ir eurai. „Atliktas auditas dėl šilumos ūkio nuomos sutarties teisėtumo parodė, kad ne keli litai, o milijonai darė įtaką politikų veiksmams. Pavieniai šios sutarties punktai rodo, kad sutartį reikia mažų mažiausia peržiūrėti, nes ji nenaudinga miestui ir atneš milžiniškus nuostolius“, – sakė G.Rudžionis.

Lauks VTEK ir prokurorų įvertinimo

Anot opozicijos Vilniaus miesto taryboje atstovo, tikimasi, kad mero elgesį „auklėjant“ savivaldybės kontrolierių Š.Skučą įvertins ne tik VTEK, bet ir prokuratūra, nes meras bandė paveikti kontrolierių, kad šis pažeistų įstatymus, o tai yra nusikalstama veikla, už kurią gresia baudžiamoji atsakomybė.

„Toks meras, kuriam neegzistuoja jokios moralinės nuostatos, etika, opozicijai yra naudingas, nes jokia propaganda, jokios kalbos prieš oponentus – Tėvynės sąjungą – neduotų tokių rezultatų, kaip Navicko meravimas“, – įsitikinęs G.Rudžionis.

„Tvarkiečiai“ pasiryžę padėti merui pagerinti savo elgesį, tapti padoresniam. „Niekam ne paslaptis, kad Vilniaus meras neretai vertinamas kaip ketvirtas asmuo valstybėje po prezidentės, Seimo pirmininkės, ministro pirmininko, nes vadovauja sostinei ir reprezentuoja ne tik šį miestą, bet ir pačią valstybę. Kadangi mūsų meras turi šiokių tokių nesklandumų dėl kalbos, kartais pavartoja vieną kitą stipresnį žodį, manau, nebūtų akiplėšiška įteikti merui etiketo pagrindų knygą „Geros naujienos ir mandagus bendravimas“. Ypač norėčiau atkreipti dėmesį į skyrių „Bendravimas su kolegomis“, – dovaną merui pristatė savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Jonas Juodka.

Interpeliacijos klausimo opozicija kelti negali, nes nuo praeito karto, kai bandyta atstatydinti V.Navicką, dar nepraėjo pusė metų. Be to, iki naujųjų savivaldos rinkimų likus mažiau nei pusei metų to neleidžia daryti įstatymai.

Elgesį svarsto ir partija

V.Navicko elgesį artimiausiu metu turėtų nagrinėti ir TS-LKD Priežiūros komitetas. Jo pirmininkas Alfonsas Andriuškevičius teigė, kad šiuo metu renkama informaciją apie mero ir kitų šios istorijos asmenų elgesį, o sprendimas bus priimtas kitos savaitės pabaigoje. Į komitetą kreipėsi Vilniaus sueigos taryba, kuri palaikė Kęstučio Masiulio kreipimąsi, kuriuo rekomenduojama pašalinti V.Navicką iš partijos, siūlyti jam pasitraukti iš einamų mero pareigų ir pasitraukti iš rinkimų sąrašo.

Pats V.Navickas atsistatydinti iš mero pareigų neketina skubėti, jis tikina lauksiantis partijos Priežiūros komiteto sprendimo. Ketvirtadienį V.Navickas su žmona, patarėja Larisa Dmitrijeva, užsienio ryšių skyriaus vedėju Žilvinu Abaravičiumi bei grupele Franko Zappos paminklo projekto iniciatorių ir rėmėjų išvyko į Baltimorę dalyvauti iškilmingoje paminklo atidengimo ceremonijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min