Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Jūros vilko“ kapitonas Rusijoje patrauktas administracinėn atsakomybėn

„Jūros vilkas“
Žemės ūkio ministerijos nuotr. / „Jūros vilkas“
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijoje sulaikytas Lietuvos žvejybinis laivas areštuotas, jo kapitonas patrauktas administracinėn atsakomybėn, o advokatai paprašė paleisti laivą už užstatą, ketvirtadienį pranešė Lietuvos diplomatai.

Sprendimą dėl užstato teismas priims kitą savaitę, BNS sakė Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė spaudai.

„Ikiteisminio tyrimo institucija šiandien nusprendė areštuoti laivą, kapitonas patrauktas administracinėn atsakomybėn. Advokatai padavė prašymą paleisti laivą už užstatą. Sprendimą dėl užstato taikymo ir jo dydžio kitą savaitę priims teismas“, – BNS sakė Rasa Jakilaitienė.

Sprendimą dėl užstato teismas priims kitą savaitę.

Pasak jos, į Murmanską jau atvyko žvejybos įmonės advokatai, iki to laiko Lietuvos piliečiais rūpinosi konsulas.

Lietuva teigia, kad Rusijos pareigūnai praeitą savaitę neteisėtai sulaikė Lietuvos laivą „Jūros vilkas“ tarptautiniuose vandenyse. Rusija tikina, kad laivas neteisėtai žvejojo Rusijos ekonominėje zonoje. Iš 28 įgulos narių trys yra Lietuvos piliečiai, tarp jų – laivo kapitonas.

Lietuva prašo EK atstovauti jai Rusijos sulaikyto laivo byloje

Lietuva prašo Europos Komisijos atstovauti Lietuvai Barenco jūroje Rusijos sulaikyto žvejybos laivo „Jūros vilkas“ byloje. „Lietuva siekia apginti teisėtus žvejybos įmonės ir piliečių interesus, pasitelkdama į pagalbą Europos Komisiją, kuri atstovauja Europos Sąjungai Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisijoje (angl. NEAFC)“, – pranešime teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos sraigtasparnis virš jūros
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos sraigtasparnis virš jūros

Pasak pranešimo, teritorija, kurioje laivas žvejojo ir buvo sulaikytas, yra komisijos administruojamoje žvejybos akvatorijoje. Komisijos narės yra 8 šalys – Danija, Norvegija, Islandija, Europos Sąjunga, Rusija, Kanada, Naujoji Zelandija ir Sent Kitsas ir Nevis.

Ministerija rengia išsamią informaciją EK jūrų reikalų ir žuvininkystės direktoratui – tikimasi, kad jis tarpininkaus, sprendžiant nesutarimus su Rusija.

Rusijos URM: Lietuvos žvejybinis laivas buvo sulaikytas teisėtai

Rusijos pasieniečiai lietuvių žvejybos laivą „Jūros vilkas“ sulaikė teisėtai, tvirtina Rusijos Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas.

„Galiu patvirtinti, kad Murmansko regiono Federalinės saugumo tarnybos (FSB) Pasienio tarnybos patrulių laivas centrinėje Barenco jūros dalyje aptiko su Lietuvos vėliava plaukiojantį žvejybinį laivą „Jūros vilkas“, kuris pažeidė vandens bioresursų žvejybos taisykles išskirtinėje Rusijos ekonominėje zonoje rugsėjo 18 dieną. Laive rasta apie 15 tonų nelegaliai sugautų krabų“, – tvirtino Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius, kurio komentaras skelbiamas Rusijos URM tinklalapyje.

A.Lukaševičius taip pat tvirtina, esą „Vilnius sąmoningai ignoruoja faktą“, kad Lietuvos laivo kapitonas atliekant patikrinimą pabandė išvesti laivą į Norvegijos išskirtinę ekonominę zoną, laikydamas laive Pasienio tarnybos inspektorių grupę.

A.Lukaševičius taip pat tvirtina, esą „Vilnius sąmoningai ignoruoja faktą“, kad Lietuvos laivo kapitonas atliekant patikrinimą pabandė išvesti laivą į Norvegijos išskirtinę ekonominę zoną, laikydamas laive Pasienio tarnybos inspektorių grupę.

„Dėl to mūsų pasieniečiams, kurių veikla visiškai suderinta su tarptautinės teisės normomis, teko persekioti laivą – pažeidėją, kol dar neataušę pėdsakai. Laivas rugsėjo 22 dieną buvo nugabentas į Murmansko uostą“, – rašoma A.Lukaševičiaus pareiškime.

Jis taip pat pažymėjo, kad apie incidentą buvo informuotas Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge, o Lietuvos konsului buvo leista atvykti į Murmanską „vykdyti savo konsulinių pareigų“.

Barenco jūroje žvejojęs laivas „Jūros vilkas“ buvo sulaikytas praėjusį penktadienį. Dėl šių Rusijos veiksmų į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius, Rusijai išsiųsta nota.

Lietuva tikina, kad laivas sulaikytas tarptautiniuose vandenyse, tai įrodo ir palydovinės sistemos duomenys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Rusija
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min