Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šalčininkuose prezidentė Dalia Grybauskaitė prabilo lenkiškai

Šventės akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šventės akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė pašventė bendravimui su lenkų tautine mažuma – dalyvavo Šalčininkų mieste surengtoje Derliaus šventėje. Į šalčininkiečius valstybės vadovė kreipėsi lietuvių ir lenkų kalbomis.

Tai šalčininkiečiams patiko – išgirdę D.Grybauskaitę kalbant lenkiškai šventės dalyviai ėmė ploti.

Paskui D.Grybauskaitė išėjo pasidairyti po derliaus mugę ir pabendrauti su tauta: glostė vaikus, dalijo jiems saldainius, kalbėjosi su šalčininkiečiais, klausėsi liaudiškos muzikos ir leido visiems norintiems su ja nusifotografuoti.

Anksčiau D.Grybauskaitė buvo retas svečias daugiausiai lenkų tautinės mažumos apgyvendintame krašte, tačiau pradėjusi antrąją kadenciją ji nusprendė šiems žmonėms parodyti daugiau dėmesio.

Birželio pabaigoje ji buvo nuvykusi į Šalčininkų rajoną, kur Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos absolventams įteikė baigimo pažymėjimus. Vėliau lankėsi Lavoriškėse, kur taip pat daugiausia gyvena lenkai. D.Grybauskaitė yra pareiškusi, kad per savo antrają kadenciją ir ji, ir Vyriausybė lenkų mažumai rodys daug daugiau dėmesio.

Aš myliu vienodai visus Lietuvos žmones.

Sekmadienį D.Grybauskaitė žurnalistams sakė, kad pasienio regionuose yra problemų – didesnis nedarbas, sunkiau pritraukti investicijų, todėl valdžia jais turi labiau rūpintis.

„Labai džiaugiuosi, kad čia tiek daug jaunimo, tiek daug vaikučių, tai reiškia, kad čia gyvybingas kraštas, nors pasienio, o dažnai manome, kad pasienyje yra sunkiau ir ne taip gerai. Žmonės čia gražūs, laimingi, besišypsantys. Šalčininkus, matyt, Dievas myli, nuostabus oras“, – sakė D.Grybauskaitė.

Tačiau ji nesutiko komentuoti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) parengto Tautinių mažumų įstatymo projekto, kuriuo siūloma įteisinti platų tautinių mažumų kalbų oficialų naudojimą.

„Aš kol kas nenoriu komentuoti jokių įstatymų. Mes turime jų tris ar keturis, ar net penkis, o aš myliu vienodai visus Lietuvos žmones, jie yra visi Lietuvos piliečiai, aš kalbu visų mūsų tautinių mažumų kalbomis. Galiu kalbėti lenkiškai, rusiškai, ukrainietiškai, tiek, kiek galiu, tiek kalbu, ir tuo išreiškiu pagarbą visiems mūsų Lietuvos žmonėms“, – aiškino ji.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min