Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 10 27

Samantą nuo savižudybės išgelbėjo paprasti žodžiai: „Šnekėk, ką nori, nesmerksiu“

„Jaunimo linijos“ savanoriai nuolat teikia emocinę paramą tiems, kurie neturi su kuo pasikalbėti. Pakalbinome 19-metę Samantą ir paklausėme, kodėl ji paskambino būtent į „Jaunimo liniją“, ir kaip tas skambutis, o ir po to sekęs susirašinėjimas su savanoriais pakeitė jos gyvenimą.
Paauglių bėdos
Paauglystė / Fotolia nuotr.

Apie „Jaunimo liniją“ Samanta prisipažįsta sužinojusi iš dainininko Andriaus Mamontovo. Ji teigia kreipusis emocinės paramos telefonu dėl mokykloje patiriamų patyčių ir pirmos nelaimingos meilės: „Daug emocijų tuo metu užplūdo, labai širdį skaudėjo. Parašiau Andriui (dainininkui A.Mamontovui – red. past.), o jis patarė kreiptis į „Jaunimo liniją“.“

Į „Jaunimo liniją“ mergina sako skambinusi vos vieną kartą, toliau bendravo rašydama elektroninius laiškus.

Manau, svarbu turėti su kuo pakalbėti, nes, jei esi užsidaręs savy, ilgai neišbūsi vienas.

Samanta prisipažįsta: „Išskyrus tą kartą, kai skambinau, mano bėdos būdavo ir yra tokios, kurios gali „palaukti“. Be to, linija nuolat užimta. Bet kuriuo atveju, man svarbiau turėti galimybę išsipasakoti ir tai padaryti nei sulaukti atsakymo. Kai paskambinau pirmą kartą, tai, oi, kokia buvau pasimetusi, buvo baisu! Iš pradžių tylėjau, netgi norėjau padėti ragelį, bet savanorė mane nuramino, padrąsino, sakė: „Šnekėk, ką nori, nesmerksiu.“ Tada po truputį ėmiau pasakoti, o toliau jau žodžiai patys liejosi ir ėmiau viską iš eilės dėstyti.“

Labiausiai, sako Samanta, bendraujant su „Jaunimo linijos“ savanore jai padėjo tai, kad ji galėjo pasipasakoti, savanorė jos nesmerkė, nuramino, priėmė, paskatino judėti į priekį. Po skambučio Samanta, kaip ji pati teigia, ėmė pozityviau į viską žiūrėti, siekti savų tikslų, jai ėmė nebe taip rūpėti kitų žmonių nuomonė.

Paklausta, ką pasakytų savanorei, su kuria anądien kalbėjosi, Samanta yra ryžtinga: „Labai padėkočiau! Ir dar tortą iškepčiau – mėgstu kepti ir dovanoti tortus.“

O kai paklausiame, ką ji mananti apie „Jaunimo liniją“ ir joje dirbančius savanorius, kokie tai žmonės, ir kodėl svarbu, kad „Jaunimo linija“ egzistuotų, mergina nedvejodama išsako savo nuomonę.

„Jaunimo linija“ jai labai patinka, pati galvojanti apie savanorystę šioje organizacijoje, tik aplinkoje nėra žmonių, su kuriais galėtų kartu imti ir keliauti bent į pirmą paskaitą, o vienai nelabai drąsu, apninka dvejonės, ar yra tinkama tokiai savanorystei.

Nors, svarsto ji, žmonės, kurie dirba „Jaunimo linijoje“, turbūt yra paprasti kaip ir ji: „Manau, svarbu turėti su kuo pakalbėti, nes, jei esi užsidaręs savy, ilgai neišbūsi vienas. Turiu geriausią draugę, bet jai nedrįstu visko pasakoti, bijau, kad ji manęs nepasmerktų, todėl džiaugiuosi, kad galiu parašyti ir pasipasakoti kam nors, kas manęs nepažįsta, priima be jokio teisimo, vertinimo, tiesiog išklauso.“

„Jaunimo linija“ vykdo kampaniją „Padovanok ausį“, kuri skirta atkreipti dėmesį į itin aktualią problemą – depresiją ir kitus emocinius sunkumus. Padovanoti ausį ar tiesiog paremti „Jaunimo liniją“ galima skambinant trumpuoju numeriu 1407 (kaina – 2,9 Eur) arba internetinėje svetainėje adresu padovanokausi.lt. Čia taip pat rasite daugiau informacijos apie kampaniją ir depresiją bei patarimų, kaip sunkią akimirką padėti sau ir kitam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius