Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sapnų teorija pagal „Aurą“

Ką matome ir jaučiame sapnuodami? A.Kurieniaus spektaklis „Sapnas Nr.5“ bandys atsakyti į šį klausimą. Nuotraukoje – repeticijos akimirka.
T.Jundulo nuotr. / Ką matome ir jaučiame sapnuodami? A.Kurieniaus spektaklis „Sapnas Nr.5“ bandys atsakyti į šį klausimą. Nuotraukoje – repeticijos akimirka.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šokio eksperimentais publiką visame pasaulyje stebinantis Kauno šokio teatras „Aura“ pristato naują spektaklį. Buvusioje Kauno radijo gamykloje šiandien ir rytoj debiutuos Andriaus Kurieniaus kartu su auriečiais sukurtas šokio pasakojimas „Sapnas Nr. 5“.

Teigiama, kad žmogus per naktį susapnuoja 3–4 sapnus. O jei sulauktume penkto sapno? Koks jis būtų? – pristatydami spektaklį intriguoja jo kūrėjai. Kurdamas naujausią spektaklį A.Kurienius pabandė įsivaizduoti, koks turėtų būti penktasis sapnas. „Tai kažkas lengvo, švelnaus, pakilaus – tarsi dvasios nušvitimas žvelgiant į skambančius paveikslėlius, sklidinus plastikos ir estetikos, šviesos ir dermės“, – apie būsimą premjerą sakė jos autorius.

Sunkiai rado tinkamą erdvę

Spektaklio debiutui pasirinkta ne kamerinė erdvė, bet gamybinės patalpos. Pasak „Auros“ atstovės Gintarės Masteikaitės, buvusi Radijo gamykla premjerai parinkta dėl to, jog daugiau tinkamų vietų mieste nepavyko surasti. „Nėra ko slėpti: „Aura“ tinkamos salės neturi, o remontui uždarius Kauno dramos teatro didžiąją sceną, neliko kur rengti didesnius pristatymus. Bandėme rodyti spektaklius to paties teatro Parketinėje salėje – ne tas vaizdas, neišeina parodyti visko, ką suplanuojame. Todėl prieš A.Kurieniaus premjerą pradėjome intensyviai ieškoti naujos erdvės“, – pasakojo G.Masteikytė. Surasti ją pavyko nesunkiai: buvusios Radijo gamyklos patalpose yra vykęs vienas iš „Auros“ organizuojamo tarptautinio šokio festivalio renginių.

„Ši vieta turi daug privalumų: ji yra beveik pačiame miesto centre, tinkamo dydžio, išvalyta. Be to, su savininkais puikiai radome bendrą kalbą“, – sakė „Auros“ atstovė. Nenaudojamose gamybinėse erdvėse penktadienį ir šeštadienį įsikurs sapnų laboratorija, kur iš beformės pūkų ir plunksnų masės, lendančios pro senos, suplyšusios pagalvės kampus, formuosis Kažkas.

Patyręs kūrėjas

„Sapnas Nr.5“ yra ketvirtasis choreografo, režisieriaus ir aktoriaus A.Kurieniaus šokio spektaklis, sukurtas Kauno šokio teatrui „Aura“. Menininkas yra sukūręs šokio spektaklių ir choreografijų Kauno muzikiniame, dramos, lėlių teatruose. Režisavo roko operą „Eglė – karalienė žalčių“, be to, vaidino Gyčio Padegimo, Gintaro Varno, Aido Giniočio režisuotuose spektakliuose.

Mėgstantys panaktinėti ir neturintys alergijos plunksnoms kviečiami užsukti į buvusias Kauno radijo gamyklos patalpas, Savanorių pr. 64, balandžio 17 d. 22 val. ir 18 d. 20 val. Prieš spektaklį žiūrovai taip pat galės paklaidžioti ir pasidairyti pavasarinėje šokio ir mados instaliacijų vitrinoje KKJ.VADS.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min