Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 16

Saulius Skvernelis: ES valstybių pozicijos dėl pabėgėlių priėmimo mechanizmo išsiskyrė

Antradienį posėdžiaujančios Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų tarybos nuomonės dėl to, savanoriškai ar privalomai Europos Sąjungos (ES) valstybės turėtų pasidalinti pabėgėlius, išsiskyrė – pasak Lietuvos vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio, abi pozicijas palaikančių valstybių yra maždaug po lygiai.
Pabėgėliai Europoje
Pabėgėliai Europoje / „Scanpix“/AP nuotr.

„Visos šalys patvirtino, kad tai yra didžiulė problema ir ją būtina spręsti, kad tai nėra tik tų Europos valstybių problema, tai yra visų ES šalių problema. Praktiškai visos šalys pasisakė, kad solidarumo principas yra būtinas, tačiau išsiskyrė nuomonė dėl pačio mechanizmo – maždaug pusė valstybių palaiko Europos Komisijos siūlymą įvesti kvotas, Lietuva ir dar nemažai Europos šalių pasisako už solidarumą, pagrįstą savanoriškumo principu“, – BNS telefonu iš Liuksemburgo sakė S.Skvernelis.

Antradienio posėdyje valstybės išsakė savo pozicijas, konkrečius sprendimus šiuo klausimu priims Europos Vadovų Taryba.

Pasak S.Skvernelio, pasiektas svarbus susitarimas dėl geografinio neutralumo principo, į pabėgėlių problemą žvelgiant ne kaip į lokalinę, bet visos ES problemą.

„Jeigu iškiltų analogiška grėsmė kitoje šalyje, kalbant apie Rytų sieną, tą pačią Ukrainą, tai lygiai tokiais pačiais principais turėtų vadovautis Europos Komisija ir ES narės, sprendžiant tuos klausimus“, – sakė ministras.

Lietuva taip pat išsakė poziciją dėl savanoriškų kvotų: pasak ministro, pabėgėlių skaičius galėtų būti skaičiuojamas savanoriška kvota, tačiau Lietuvos netenkina tarp keturių kriterijų esantis bedarbių skaičius ir prieglobsčio prašytojų skaičius per paskutiniuosius metus.

Jeigu iškiltų analogiška grėsmė kitoje šalyje, kalbant apie Rytų sieną, tą pačią Ukrainą, tai lygiai tokiais pačiais principais turėtų vadovautis Europos Komisija ir ES narės, sprendžiant tuos klausimus, – sakė S.Skvernelis.

„Tas skaičius, kuris garantuotų tinkamą integraciją ir tinkamą garantijų suteikimą prieglobsčio prašytojams būtų iki 250 – tai atitinka Lietuvos realias galimybes ir tai yra ženklus indėlis sprendžiant šią problemą“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Jo teigimu, kvotas skaičiuojant tik pagal Bendrąjį vidaus produktą ir gyventojų skaičių, neįtraukiant Lietuvos netenkinančių kriterijų, galutinis skaičius būtų panašus.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė anksčiau pareiškė, kad pagal gyventojų skaičių ir šalies bendrąjį vidaus produktą (BVP) Lietuva galėtų priimti iki 250 pabėgėlių. Tuo metu Briuselis siūlo, kad Lietuva priimtų 207 pabėgėlius ir turėtų apsvarstyti 503 prašymus dėl pabėgėlio statuso suteikimo.

Europos Komisija paprašė valstybių narių per dvejus metus priimti 20 tūkst. Sirijos pabėgėlių ir paskirstyti dar 40 tūkst. į Italiją ir Graikiją plūstančių prieglobsčio prašytojų iš Sirijos ir Eritrėjos prašymų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius