Savivaldybės neskuba perimti apskričių įstaigų

BNS
 
Gelgaudiškio dvaras
wikimedia.org nuotr.  / Gelgaudiškio dvaras
 
Didinti straipsnio tekstą Mažinti straipsnio tekstą

Kai kurios savivaldybės neskuba perimti likviduojamų apskričių viršininkų administracijų įstaigų ir jų turto, rašo „Lietuvos žinios“.

Marijampolės savivaldybės taryba iš Marijampolės apskrities viršininko administracijos atsisakė perimti Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinį muziejų ir Marijampolės apskrities vaikų globos namus, o Šakių rajono savivaldybė kratosi Gelgaudiškio dvaro.

Sprendimas neperimti K.Griniaus memorialinio muziejaus buvo priimtas paaiškėjus, kad visas jo turtas – daugybė eksponatų. Šimtametis pastatas, kuriame prieš 12 metų buvo įkurtas muziejus, ir žemės sklypas po juo nepriklauso nei muziejui, nei valstybei.

Pasak Marijampolės savivaldybės kultūros skyriaus vedėjos Jūratės Zakarevičienės, esant tokioms aplinkybėms muziejų perėmusiai savivaldybei sunku tikėtis, kad jį pavyks išlaikyti tokį, koks jis yra dabar.

Diskusijos netyla ir dėl Gelgaudiškio dvaro rūmų, esančių Šakių rajone. Porą metų valdytą turtą Marijampolės apskrities viršininko administracija norėtų perduoti Šakių rajono savivaldybei, kuri nenori priimti „dovanos“.„Kas bus, jei pastato ir žemės sklypo savininkai nesutiks perrašyti nuomos sutarčių? Be to, jį tektų prijungti prie Kraštotyros muziejaus, nes išlaikyti du muziejus ir dvi atskiras administracijas būtų sunku“, – svarstė J.Zakarevičienė.

Jei Marijampolės savivaldybės taryba būtų sutikusi perimti Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinį muziejų, nuo kitų metų jam išlaikyti kasmet prireiktų 130 tūkst. litų.

Marijampolės savivaldybei nereikia ir iki šiol apskričiai priklausiusių vaikų globos namų, kurių pastatai – miesto centre.

Anot Marijampolės savivaldybės socialinių reikalų departamento direktorės Daivos Pankauskienės, pagal įstatymus savivaldybė atsakinga tik už savo teritorijos gyventojams teikiamas paslaugas. Tuo metu šiuose vaikų globos namuose gyvena 17 vaikų iš Marijampolės savivaldybės, o kiti atvykę iš tolimesnių vietovių.

Be to, vieno vaiko išlaikymas Marijampolės apskrities vaikų globos namuose per mėnesį atsieina 2630 litų, kai kitose trijose tokias pat paslaugas teikiančiose Marijampolės įstaigose tai kainuoja nuo 1340 iki 1700 litų.

Diskusijos netyla ir dėl Gelgaudiškio dvaro rūmų, esančių Šakių rajone. Porą metų valdytą turtą Marijampolės apskrities viršininko administracija norėtų perduoti Šakių rajono savivaldybei, kuri nenori priimti „dovanos“.

Praėjusiais metais pradėtas dvaro rūmų restauravimas į skolą, tikintis, kad pinigai statybos darbams bus gauti iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų. Tačiau šiemet apskrities administracijos parengtą projektą Lietuvos verslo paramos agentūra atmetė. Tad pinigų nėra nei 1,3 mln. litų skoloms padengti, nei kitiems darbams.

„Dvaro su skolomis tikrai neimsime“, – ne kartą teigė Šakių rajono meras Juozas Bertašius.

Marijampolės apskrities viršininko pavaduotojas Evaldas Ulevičius aiškino, kad perimti iki šiol apskrities viršininko administracijai priklausančias įstaigas savivaldybių niekas neverčia. Jei savivaldybės neperims įstaigų, jos dar kurį laiką bus pavaldžios ministerijoms, o jų likimas bus sprendžiamas vėliau.

Anot E.Ulevičiaus, niekas nespiria perimti ir Gelgaudiškio dvaro rūmų su apskrities administracijos skolomis statybininkams.

„Tikimės, kad per artimiausias dvi savaites galutinai paaiškės mūsų parengto projekto ES lėšoms gauti likimas“, – sakė Marijampolės apskrities viršininko pavaduotojas.

Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis aiškino, kad jau susitarta dėl to, kad Marijampolės apskrities vaikų globos namus perims Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus likimas turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Gelgaudiškio dvaro sodybos restauravimo ir kompleksiško pritaikymo turizmo reikmėms finansavimo ES fondų lėšomis vertinimą, D.Matulionio teigimu, būtų tikslinga atlikti pakartotinai.

 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 
 

Tavo komentaras

"keiksmažodžiai" =
Švedijai „Eurovizijoje“ atstovaus egzotiškoji Loreen 

„Eurovizijos“ favorite laikoma švedė Loreen užsitraukė Azerbaidžano valdžios nemalonę

Specialiai Žmonės.lt iš Baku... {KOMENTARAI:221623} ZMONES.LT

TAIP PAT SKAITYKITE: Azerbaidžane Eurovizijos festivalio išvakarėse suimta 30 žmonių

Liudytojų apsauga: kalėjimas be grotų 

Liudytojų apsauga: kalėjimas be grotų

Skaitykite daugiau... (ATNAUJINTA: 17.01) 218SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE

TAIP PAT SKAITYKITE: Nužudytos Violetos Naruševičienės dukra Vokietijoje yra gyva ir sveika 70

  

Penkių lietuvių gyvybes nusinešęs sprogimas Didžiojoje Britanijoje pripažintas nelaimingu atsitikimu

Skaitykite daugiau...

Vilniuje apsivertė girto vairuotojo automobilis, nukentėjo pats avarijos kaltininkas 

Vilniuje apsivertė girto vairuotojo automobilis, nukentėjo pats avarijos kaltininkas

Skaitykite daugiau...

Laimutė Stankūnaitė: Emigruosime, jei neliks kitos išeities 

Laimutė Stankūnaitė: „Emigruosime, jei neliks kitos išeities“

Skaitykite daugiau... 97

Pridėti naujų judesių žadantis Donatas Montvydas jau išmėgino sceną kaip finalininkas 

Donatas Montvydas finaliniame pasirodyme demonstruos daugiau scenos judesių

Specialiai 15min.lt iš Baku... 15

Po kritikos dėl apkramtytų nagų, Britney Spears pasidarė nepriekaištingą manikiūrą 

Po kritikos dėl apkramtytų nagų, Britney Spears pasidarė nepriekaištingą manikiūrą

Skaitykite daugiau... 7 ZMONES.LT

Kosminės stoties roboto ranka sugriebė iš Žemės atskriejusią kapsulę „Dragon“ 

Kosminės stoties roboto ranka sugriebė iš Žemės atskriejusią kapsulę „Dragon“

Skaitykite daugiau...

Europos plaukimo čempionate Vytautas Janušaitis penktadienį nestartavo, kiti lietuviai liko toli nuo lyderių 

Europos plaukimo čempionate Vytautas Janušaitis penktadienį nestartavo, kiti lietuviai liko toli nuo lyderių

Skaitykite daugiau... SPORTAS

 „Purvaspirdžio“ turnyras Druskininkuose 

Mindaugas Stasiulis dirigavo purvaspirdžiui Druskininkuose

Skaitykite daugiau... ZMONES.LT

  

Per avariją Šiauliuose sužaloti du su švyturėliais ir sirenomis skubėję policininkai

Skaitykite daugiau... 72

Futbolo kuriozai: labiausiai nevykusių sezono smūgių dešimtukas 

Futbolo kuriozai: labiausiai nevykusių sezono smūgių dešimtukas

Skaitykite daugiau... 2 SPORTAS

Lenkijos pareigūnas apie incidentą su Lietuvos vaikais: vykstant į užsienį būtina žinoti taisykles 

Lenkijos pareigūnas apie incidentą su Lietuvos vaikais: vykstant į užsienį būtina žinoti taisykles

Skaitykite daugiau... 4

Futbolo vasara: kuriuos sportininkus klubai medžios labiausiai 

Futbolo vasara: kuriuos sportininkus klubai medžios labiausiai

Skaitykite daugiau... 7 SPORTAS

  
Borjomi
Pagaminta 15min
  
  
  
Dienos horoskopai
 
Avinas
(03.21-04.20)
 
Jautis
(04.21-05.22)
 
 
Dvyniai
(05.23-06.21)
 
Vėžys
(06.22-07.22)
 
 
Liūtas
(07.23-08.22)
 
Mergelė
(08.23-09.22)
 
 
Svarstyklės
(09.23-10.22)
 
Skorpionas
(10.23-11.22)
 
 
Šaulys
(11.23-12.21)
 
Ožiaragis
(12.22-01.20)
 
 
Vandenis
(01.21-02.19)
 
Žuvys
(02.20-03.20)
 

Lėktuvų bilietai