Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sąžiningo elgesio taisykles žino tik kas septintas politikas

„Baltosios pirštinės“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Baltosios pirštinės“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Net 73 proc. Lietuvos politikų nežino apie jiems privalomą valstybės politikų elgesio kodeksą, ir tik vienas iš septynių politikų galėjo įvardyti elgesio kodekso principus. Tai parodė pilietinio judėjimo „Baltosios pirštinės“ savanorių atlikta Lietuvos savivaldybių tarybos ir Seimo narių, merų bei jų pavaduotojų apklausa.

Pagarba žmogui ir valstybei, teisingumas, sąžiningumas, skaidrumas ir viešumas, taip pat padorumas, pavyzdingumas, nesavanaudiškumas, nešališkumas ir atsakomybė - tokie politikų darbo principai nurodyti Politikų elgesio kodekse.

Tačiau juos žino toli gražu ne visi išrinktieji. Iš "Baltųjų pirštinių" apklausoje dalyvavusių 405 valstybės politikų, tik kas septintas galėjo nurodyti bent tris iš minėtų principų.

Politikų buvo klausiama, ar egzistuoja teisės aktai, reglamentuojantys politikų elgesį. Paskui jie buvo paprašyti pasakyti tokių teisės aktų pavadinimus.

Tikslų įstatymo pavadinimą - „Valstybės politikų elgesio kodeksas“, įvardijo 14,57 proc. apklaustųjų. Dar 12,59 proc. paminėjo žodžius „politiko“, „kodeksas“, „elgesio“ arba „etikos“.

Galėjusieji tiksliai ar bent panašiai įvardyti politikų elgesį reglamentuojantį įstatymą (27,16 proc.) buvo paprašyti paminėti bent tris politikų elgesio kodekso principus. Tai padarė maždaug pusė jų – 14,32 proc., t.y., 58 politikai, arba vienas iš septynių apklaustųjų.

„Valstybės politikų elgesio kodeksas įpareigoja politikus atsakyti už savo elgesį viešajame gyvenime, priimamus sprendimus ir atsiskaityti už juos visuomenei. Taip, kaip vairuoti automobilį leidžiama tik žinant saugaus eismo taisykles, taip ir valstybę valdyti turėtų būti leidžiama tik politikams, kurie žino valstybės politikų elgesio principus. Mums svarbu, jog vairuotojai gatvėje laikosi saugaus eismo taisyklių. Dar svarbiau, kad politikai laikytųsi elgesio principų", – sakė visuomeninkas, buvęs „Baltųjų pirštinių“ vadovas Tadas Langaitis.

Atsižvelgdamos į apklausos rezultatus „Baltosios pirštinės“ svarsto galimybę kiekvienam kandidatui savivaldos rinkimuose įteikti politiko elgesio kodekso kopiją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min