Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šeimas ir tėvus vienijančios organizacijos reikalauja apginti lesbiečių porai perduoto berniuko teises

Žaidžiantis vaikas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žaidžiantis vaikas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos šeimas ir tėvus vienijančios organizacijos antradienį kreipėsi į aukščiausias Lietuvos valdžios institucijas, reikalaudamos apginti Norvegijoje lesbiečių porai perduoto Lietuvos piliečio, dvejų metų J.R. (gim. 2008 m.), teises į normalią vaikystę bei skirti visokeriopą valstybės, įskaitant ir teisinę, pagalbą mažamečio berniuko teisėms apginti ir įgyvendinti.

Šeimos gynimo centras, Nacionalinė tėvų ir šeimų asociacija bei piliečių sąšauka „Už dorą ir tautą“ oficialiu raštu kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, Teisingumo ministeriją, Užsienio reikalų ministeriją, Žmogaus teisių komitetą, Seimo narius, Vaikų teisių apsaugos kontrolierę ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą. Organizacijos reikalauja nedelsiant apginti berniuko teises į normalią šeimą, nes kiekviena diena daro žalą jo psichikai ir sveikatai.

Šis kreipimasis atsirado po to, kai šeštadienį žiniasklaidoje pasirodė žinių, kad tėvų A.R. ir R.R. dvejų metų berniukas J.R. po tėvų konflikto nuo liepos 1 dienos yra atskirtas ir Batsfjordo vaikų teisių tarnyba laikinai globai berniuką perdavė lesbiečių porai.

Kaip teigiama visuomeninių organizacijų pranešime, J.R. tėvai iš anksto nebuvo informuoti, jog rengiamasi dėl jų tariamos nekompetencijos vaiką atimti. Tėvams taip pat nebuvo skirtas stebimasis laikotarpis, kad būtų ištirtas jų elgesys su vaiku.

„Su jais nedirbo psichologai ir nei tėvai, nei vaikas nebuvo ruošiami atskyrimui, dėl to buvo padaryta didelė žala vaiko ir tėvų psichikai, sveikatai“, – sakoma kreipimesi.

Batsfjordo įstaigos darbuotoja, prieš gaudama mamos A.R. parašą apie sutikimą laikinai perduoti vaiką kitų asmenų globai, darė psichologinį spaudimą ir grasino, jog jei A.R. nepasirašys, ji tikrai nieko nelaimės ir pablogins situaciją, o vaikas vis tiek bus atimtas.

„Vaikų teisių darbuotojai net nepasiūlė, kad vaikas laikinai būtų prižiūrimas giminaičių, tačiau J.R. atiduodamas Norvegijoje gyvenančiai lesbiečių porai“, – teigiama rašte.

Tėvai ir šeimos piktinasi, kad vaikas atiduotas kitataučiams, neatsižvelgiant į tai, jog jis nesupranta norvegų kalbos.

Visuomeninė organizacijos savo prašyme reikalaujama skubiai, išimties tvarka skirti mamai – A.R. valstybės finansuojamą advokatą, kuris atstovautų jos ir nepilnamečio sūnaus J.R. interesus ir imtųsi juos ginti. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min