Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas linkęs atimti nemokamus pusryčius iš socialiai remtinų moksleivių

Tėvų labiausiai netenkina, kaip mokyklose maitinamos jų atžalos.
Valgykla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas po svarstymo pritarė įstatymo projektui, kuriuo būtų panaikinami nemokami pusryčiai socialiai remiamų šeimų vaikams.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė siūlė šias pataisas svarstyti ypatingos skubos tvarka, tačiau „darbiečių“ siūlymu įstatymo priėmimas atidėtas iki rytojaus posėdžio.

Kol kas nemokamus pusryčius ir pietus moksleiviai gauna, jei vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį nesiekia 1 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio, kuris šiuo metu yra 350 litų. Jei šeimoje vienam asmeniui tenka mažiau kaip 1,5 VRP, moksleivis pretenduoja į nemokamus pietus.

Pritarus pataisai, nemokamų pusryčių būtų išvis atsisakyta, tačiau moksleiviai, kurių šeimose vienam asmeniui tenka mažiau kaip 1,5 VRP, ir toliau gautų nemokamus pietus.

Vaikai pusryčių nevalgo?

Šiuo metu nemokamus pietus mokykloje gauna apie 111 tūkst. mokinių, iš jų apie 68 tūkst. mokinių gauna ir nemokamus pusryčius. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengto įstatymo pataisų projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad mokiniai, gaunantys ir nemokamus pusryčius, ir nemokamus pietus, dažnai pusryčiauti neina.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko, Lietuvoje kitais metais gali būti 134 tūkst. šeimų, kurių vaikams priklausys nemokamas maitinimas. Esą valstybės prioritetas yra ne pusryčiai, o nemokami pietūs, kuriuos būtina užtikrinti šių šeimų vaikams.

Vaikų pusryčiai = parlamentaro kava

„Darbietė“ Dangutė Mikutienė parlamentarams aiškino, kad pusryčiai vaikui yra labai svarbus dienos maistas. Opozicijos atstovai taip pat aiškino, kad daugiausia socialiai remiamų šeimų, kurių vaikams priklauso nemokamas maitinimas, gyvena atokiuose kaimuose ir rajonuose. Kai kurie šių vaikų esą turi keltis 5 val. ryto, kad paimtų į mokyklą vežantis autobusiukas. Todėl pusryčiai jiems yra būtini – kitaip iki pietų moksleivis galvos ne apie mokslą, o tik apie maistą.

Šiam siūlymui priešinosi ir kai kurie valdančiųjų atstovai. Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius teigė, kad būtų logiškiau nutiesti ar suremontuoti mažiau kelių atokiuose rajonuose, bet netaupyti vaikų pusryčių sąskaita. „Vaikai pusryčiauja už 2,6 Lt – tiek pat kainuoja ir Seimo nario rytinis kavos puodelis“, – į kolegų sąžinę apeliavo P.Auštrevičius.

Planuojama, kad atsisakius nemokamų pusryčių pradinukams, valstybė sutaupytų apie 32,8 mln. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min