Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas ragina Vyriausybę pradėti konsultacijas su Vokietija dėl kompensacijų galimybės

Vokiečių tankai Lenkijoje 1939 metų rugsėjį
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vokiečių tankai Lenkijoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimas priėmė rezoliuciją, kuria Lietuvos Vyriausybė raginama pradėti konsultacijas su Vokietijos Vyriausybe dėl kompensacijų galimybės Lietuvos piliečiams, kurie buvo prievarta iškeldinti iš okupuotos Lenkijos Respublikos teritorijos pagal 1941 m. sausio 10 d. SSRS ir Vokietijos reicho slaptąjį protokolą dėl gyventojų mainų.

Už tokį dokumentą balsavo 59 Seimo nariai, nė vieno nebuvo prieš ir nė vienas nesusilaikė.

Priimta rezoliucija Vyriausybė taip pat raginama kelti kitos atsakingos už šį neteisėtą iškeldinimą valstybės tęsėjos – Rusijos Federacijos – atsakomybės klausimą vykdant Lietuvos įstatymą „Dėl SSRS okupacijos žalos atlyginimo“.

Pranešime spaudai teigiama, jog įgyvendinant 1939 m. rugpjūčio 23 d. SSRS ir Vokietijos reicho nepuolimo sutartį ir jos slaptąjį protokolą, 1939 m. rugsėjo 28 d. SSRS ir Vokietijos reicho sutartį dėl draugystės ir sienų ir jos slaptąjį protokolą, buvo sudaryti kiti dvišaliai susitarimai, įskaitant 1941 m. sausio 10 d. SSRS ir Vokietijos reicho slaptąjį protokolą dėl gyventojų mainų, pagal kurį iš Vokietijos reicho okupuotos Lenkijos teritorijos (Suvalkų krašto) lietuvių kilmės gyventojai buvo priverstinai iškeldinti į SSRS okupuotos Lietuvos teritoriją.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min