Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas žada pakeisti spaudos laisvę varžantį įstatymą

Loreta Graužinienė
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Loreta Graužinienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį parlamentarai ketina imtis įžeidimo ir šmeižto dekriminalizavimo pataisų. Seime bus pristatomi Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės įregistruoti Baudžiamojo kodekso ir Administracinio kodekso įstatymų pataisų projektai.

Šiais įstatymų pakeitimais siekiama išvengti neteisėtų bei neproporcingų žodžio laisvės suvaržymų ir suteikti didesnes galimybes žodžio laisvei.

Europos žmogaus teisių teismas ne kartą yra pasisakęs, jog demokratinėje visuomenėje, kuriai būdingas pakantumas nemaloniai ar net šokiruojančiai ir žeidžiančiai nuomonei, baudžiamoji atsakomybė yra nepriimtina sankcija už naudojimąsi saviraiškos laisve.

Apie tai, kad būtina užtikrinti visuomenės teisę į žodžio laisvę ir dekriminalizuoti įžeidimus yra pabrėžusi ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija. Šiandien Seimui teikiamomis pataisomis siekiama nustatyti, kad už įžeidimą, nepagarbą valstybės tarnautojui, viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui ar teismui būtų taikoma ne baudžiamoji atsakomybė, o administracinės nuobaudos. Taip norima  išvengta su ultima ratio principu nederančių baudžiamojo įstatymo normų, kurios dubliuojasi su ATPK draudimais.

Demokratinėje visuomenėje spaudos ir žodžio laisvė, žiniasklaidos laisvė yra tos vertybės, kurias reikia stiprinti

Rengiant įstatymų pataisas buvo aktyviai diskutuojama su žurnalistų bendruomenės, teismų,  prokuratūros ir  advokatūros atstovais.

Šios dienos Seimo posėdyje ketinama pateikti ir Seimo Pirmininkės registruotas teisės aktų pataisas, kuriomis siekiama, kad nepilnamečių sulaikymo trukmė sutrumpėtų nuo trijų iki dviejų valandų, o nepilnamečiams skiriama bauda už administracinius nusižengimus neviršytų 2 tūkst. litų.

Apsaugant nepilnametį nuo neigiamo poveikio fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi ir atsižvelgiant į geriausius vaiko interesus, taip pat siekiama įpareigoti ikiteisminio tyrimo pareigūnus imtis priemonių, kad procesinės prievartos priemonės – asmens apžiūra, krata, poėmis, taip pat asmens sulaikymas arba suėmimas nebūtų vykdomas nepilnamečių akivaizdoje.

Šiuo metu vaiko teisių ir interesų apsauga tokių procesų metu nėra pakankamai užtikrinta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min