Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komitetas siūlo kurti laikinąją komisiją dėl J.Prapiesčiui metamų kaltinimų

J.Prapiestis neatmeta, kad AT teisėjas B.Stakauskas galėjo susilaukti grasinimų dėl vienos jo nagrinėtos bylos.
LAT nuotr. / J.Prapiestis
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) inicijuoja laikinosios parlamentinės tyrimo komisijos sudarymą. Ji turėtų išsiaiškinti, ar pagrįsti buvusiam teisingumo ministrui Jonui Prapiesčiui metami kaltinimai dėl koncerno EBSW neteisėtos veiklos toleravimo.

Lietuvos aukščiausiojo teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko pareigas einantis J.Prapiestis prezidento buvo siūlytas į šio teismo vadovo postą.

Pagal TTK parengtą Seimo nutarimo projektą komisija turėtų ištirti ir nustatyti, kokie buvo Teisingumo ministerijos, teisingumo ministro teisiniai įgaliojimai 1992-1996 m., kokius veiksmus pagal tuo metu galiojusius teisės aktus teisingumo ministras privalėjo atlikti, siekdamas užkirsti kelią koncerno EBSW veiklai.

„Tokie kaltinimai ne tik žemina mano garbę ir orumą, bet ir kelia abejonių dėl mano tinkamumo eiti užimamas pareigas“, – tvirtina J.Prapiestis.

Parlamentinė komisija taip pat turėtų nustatyti, kokie asmenys rengė įstatymus, reglamentavusius valstybinio turto privatizavimą ir sudariusius prielaidas koncerno EBSW veiklai, kokios valstybės institucijos ir politinės jėgos kuravo šį procesą, kokie valstybės ir savivaldybės pareigūnai, tarnautojai dalyvavo parenkant privatizavimo objektus Kauno ir kitų miestų savivaldybėse, privatizuotus koncerno EBSW ar su juo susijusių asmenų.

Seimo komisijai siūloma ištirti ir teisėsaugos institucijų surinktą operatyvinę medžiagą, susijusią su baudžiamosiomis bylomis, kuriose kaltinamas buvęs koncerno EBSW prezidentas Gintaras Petrikas.

Tokiu būdu TTK reagavo į kovo pradžioje gautą LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko J.Prapiesčio raštą.

Jame teisėjas skundėsi dėl pastaruoju metu jam viešai reiškiamų kaltinimų, kad, būdamas teisingumo ministru neva sudarė sąlygas koncerno EBSW (asociacijos „Grupė Rytai, Baltijos šalys, Vakarai“) veiklai, dėl kurios valstybė ir piliečiai patyrė didelės žalos.

„Tokie kaltinimai ne tik žemina mano garbę ir orumą, bet ir kelia abejonių dėl mano tinkamumo eiti užimamas pareigas“, – tvirtina J.Prapiestis.

Be to, anot jo, tai „sudaro prielaidas visuomenei nepasitikėti ne tik manimi, bet ir apskritai Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu, Lietuvos Respublikos teismų sistema“.

Todėl, kaip teigia J.Prapiestis, „minėtų kaltinimų ištyrimas ir teisingos oficialios informacijos apie juos paskelbimas, pirmiausia reikštų viešojo intereso – pasitikėjimo Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu – gynimą. Tai – valstybinės reikšmės klausimas.“

Teisėjas ne kartą viešai yra neigęs jam mestus kaltinimus.

Pernai prezidentas Valdas Adamkus siūlė J.Prapiestį skirti LAT pirmininku, tačiau nepavykus iš šių pareigų atleisti Vytauto Greičius ir kilus parlamentarų nepasitenkinimui valstybės vadovas atšaukė savo dekretą dėl J.Prapiesčio skyrimo.

J.Prapiestis 1990-1992 metais buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas, 1992-1996 metais dirbo teisingumo ministru, 1996-2005 metais buvo Konstitucinio Teismo teisėjas.

Nuo 2005 metų liepos jis užima LAT teisėjo pareigas. LAT Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku jis tapo 2007 metų pabaigoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min