Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narė Vitalija Vonžutaitė su vyru Sergejumi Fedotovu darbo metu be leidimo viešėjo Maskvoje

Vitalija Vonžutaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vitalija Vonžutaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo narė, kaltinamoji Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje Vitalija Vonžutaitė Seimo posėdžius keičia į viešnagę Rusijoje. Trečiadienio popietę ten ji išvyko kartu su savo vyru, prieš pusmetį Valstybinės augalininkystės tarnybos vadovu tapusiu Sergejumi Fedotovu.

Oro uoste šeimą pastebėjo 15min.lt skaitytojas. Jo teigimu, trečiadienio popietę Vilniaus oro uoste per garsiakalbius nuskambėjo kvietimas V.Vonžutaitei ir S.Fedotovui skubiai eiti prie išvykimo vartų, nes keleiviai į Maskvą jau laipinami.

Greičiausiai V.Vonžutaitė ir S.Fedotovas į lėktuvą suspėjo. Ketvirtadienį ryte nė vieno iš jų nebuvo darbe.

Išvyko be leidimo

Kelionei į Rusiją V.Vonžutaitė nepaprašė ir negavo Seimo Valdybos leidimo, nors tai padaryti išvykdama į ne ES šalį, o tuo labiau Seimo sesijos metu, ji privalėjo.

Oficialiai pateikiamuose Seimo Valdybos nutarimuose matyti, kad dėl V.Vonžutaitės išvykos Seimo Valdyba nėra priėmusi jokio sprendimo. Kad klausimas nebuvo svarstytas Valdybos, patvirtino ir jos nariai.

Su pačia V.Vonžutaite 15min.lt susisiekti nepavyko. Tarnybiniu telefonu ji neatsiliepė.

Ėmė nemokamų atostogų

Tuo tarpu S.Fedotovo kabineto Valstybinėje augalininkystės tarnyboje telefonu ryte atsiliepusi sekretorė 15min.lt patvirtino, kad ketvirtadienį vadovo darbe nebus.

„Vadovas mūsų šiuo metu ne įstaigoje. Bus tik rytoj, nes jis yra komandiruotėje. Negalėčiau pasakyti, kur jis yra išvykęs, nes aš neatsakinėju į tokius klausimus. Jei jūs turite klausimų, prašau, išdėstykite juos raštu, nes mums taip nurodyta. Aš negaliu taip va su jumis tiesiog pasikalbėti“, – nurodė moteris.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Fedotovas (kairėje) ir Vladimiras Romanovas Škotijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sergejus Fedotovas (kairėje) ir Vladimiras Romanovas Škotijoje

Pats S.Fedotovas taip pat atsisakė nurodyti, kur šiuo metu jis yra. Paklaustas, ar galėjo būti pastebėtas oro uoste prieš skrydį į Maskvą ir ar šiuo metu vieši Rusijoje, jis pareiškė negalintis atsakyti į šį klausimą. 

– Tai išskridote į Maskvą ar neišskridote? - 15min.lt telefonu paklausė VAT vadovo.

– Aš negaliu pasakyti, kas ten mane pažino, ar nepažino oro uoste.

– Tai kur šiuo metu esate?

– Atsiprašau, perskambinkite šiek tiek vėliau, – tarė S.Fedotovas ir padėjo ragelį. 

Šiek tiek vėliau S.Fedotovas į skambučius mobiliuoju telefonu jau neatsiliepė.

Maskvoje šiuo metu nuo Lietuvos teisėsaugos slepiasi bankrutavusio Ūkio banko savininkas Vladimiras Romanovas, kuriam Rusija suteikė politinį preglobstį. S.Fedotovas daug metų dirbo V.Romanovo verslo struktūrose, tvarkė jo verslo reikalus Škotijoje. Kai V.Romanovo finansiniai reikalai pašlijo, S.Fedotovas susirado darbą valstybės tarnyboje.

Papildyta 13.10 val. Popiet Valstybinės augalininkystės tarnybos Bendrųjų reikalų departamento Dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Arlauskienė 15min.lt. pranešė, kad rugsėjo 17-18 d. VAT direktoriui S.Fedotovui  Žemės ūkio ministerijos kanclerio potvarkiu yra suteiktos nemokamos atostogos.

Papildyta 18 val.: Vyko pas draugus

Ketvirtadienio popietę S.Fedotovas 15min.lt patvirtino, kad jiedu su žmona lankėsi Maskvoje, bet jau grįžo. Jis pabrėžė, kad kelionė niekaip nebuvo susijusi nei su jo dabartiniu, nei su buvusiu darbu.

„Aš galiu tik pakartoti, kad kelionė vyko laisvu nuo darbo metu, per atostogas, mano sąskaita. Tai buvo asmeninė kelionė, nesusijusi nei su tarnybos reikalais, nei su mano buvusiais kažkokiais verslo ar darbo reikalais. Grynai asmeninė kelionė pas draugus, nes buvo proga ir reikėjo aplankyti“, – paaiškino, ką veikė Maskvoje, S.Fedotovas.

Paklausus, ar Maskvoje lankė ne V.Romanovą, S.Fedotovas patikino, kad jam net toks klausimas kelia nuostabą: "Įvykiai jau pakankamai seni ir tikrai ne".

Jis tvirtino tikrai negalintis paaiškinti, kodėl jo žmona V.Vonžutaitė šiai išvykai nepaprašė Seimo leidimo ir pažymėjo net nežinojęs, kad ji tai turėjo padaryti.

Maskvoje parą praleidusi V.Vonžutaitė ketvirtadienį iš oro uosto grįžo kone tiesiai į Seimo posėdžių salę ir dalyvavo vakariniame parlamento posėdyje. Tiesa, telefonu ji vis tiek neatsiliepė, todėl jos paaiškinimo, kodėl į kelionę išvyko be Seimo Valdybos leidimo, išgirsti nepavyko.

Seka V.Uspaskicho pėdomis

Skubotais ir slaptais skrydžiais į Maskvą, kai dar dirbo Lietuvos Seime, labiausiai pagarsėjęs buvo kitas Darbo partijos narys, dabartinis europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Aurimo Šrubėno nuotr./Viktoras Uspaskichas
Aurimo Šrubėno nuotr./Viktoras Uspaskichas

Neinformavęs Seimo Valdybos ir negavęs jo leidimo vietoj Seimo posėdžių į Rusiją jis vykdavo kone kas mėnesį.

Buvo svarstoma, kad ten V.Uspaskichas tvarko verslo reikalus, tačiau jis pats tvirtino, kad ten vyksta tiesiog pernakvoti.

„Pas mane lova gal ten geresnė. Aš važiuoju ten nakvoti. Kas man gali tai trukdyti? (...)  Ką dar? Tualetas auksinis“, – paklaustas, ką veikia savo dažnose kelionėse į Rusiją, pavasarį šaipėsi V.Uspaskichas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min