Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nariai spaudžia prezidentę Dalią Grybauskaitę suteikti Lietuvos pilietybę Žygimantei Lukoševičiūtei iš Musninkų

Žygimantė Lukoševičiūtė
Nuotr. iš „Facebook“ / Žygimantė Lukoševičiūtė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Grupė parlamentarų oficialiai kreipėsi į Prezidentę ir Pilietybės reikalų komisiją, ragindami atkurti teisingumą valstybėje ir įteisinti Žygimantės Lukoševičiūtės Lietuvos pilietybę, nes šiuo metu jauna mergina turi tenkintis tik leidimu nuolat gyventi Lietuvoje, kurioje gimė ir augo.

Seimo nario, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Lino Balsio inicijuotame prašyme pabrėžiama, kad Ž.Lukoševičiūtė gimė Širvintų rajone prieš pat Lietuvai atkuriant Nepriklausomybę, mokėsi lietuviškoje Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje ir ją sėkmingai baigė.

Tik dėl nepalankiai susiklosčiusių ir nuo jos nepriklausančių šeiminių aplinkybių, Žygimantė negalėjo pasinaudoti savo prigimtine teise turėti Lietuvos Respublikos pilietybę.

„Ž.Lukoševičiūtė savo viešuose pasisakymuose ir pokalbiuose su Seimo nariais yra ne kartą pabrėžusi savo lojalumą Lietuvos valstybei, norą tapti Lietuvos Respublikos piliete ir prisidėti prie savo Tėvynės klestėjimo“, – teigė L.Balsys.

Prezidentės D.Grybauskaitės sprendimas nesuteikti pilietybės, kai Žygimantė kreipėsi pirmą kartą į Pilietybės reikalų komisiją su prašymu, yra neteisingas.

Seimo narys įsitikinęs, kad Žygimantė turi būti traktuojama, kaip lietuvių kilmės asmuo. Neabejotina, jog Lietuvos valstybė kyla iš lietuvių Tautos, todėl ir valstybės institucijos turėtų rodyti kuo didžiausią dėmesį ir jautrumą, sprendžiant su pilietybe susijusius klausimus.

„Pilietybės įstatymo 22 straipsnis nurodo keturias konkrečias ir aiškias priežastis, dėl kurių pilietybė nesuteikiama. Žygimantės atveju netinka nė vienas iš įstatyme minimų punktų, todėl prezidentės D.Grybauskaitės sprendimas nesuteikti pilietybės, kai Žygimantė kreipėsi pirmą kartą į Pilietybės reikalų komisiją su prašymu, yra neteisingas“, – pabrėžė L.Balsys.

Penktadienį prie prezidentūros Vilniuje laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai surengė pilietinę meninę akciją, kuria pasisakė prieš prezidentės D.Grybauskaitės savivalę ir paragino ją kuo greičiau ištaisyti padarytą klaidą – suteikti Lietuvos pilietybę Ž.Lukoševičiūtei.

Piliečius sukrėtė neteisėtas prezidentės poelgis – atsisakymas suteikti pilietybę Lietuvoje gimusiai, užaugusiai ir mokslus išėjusiai merginai iš Musninkų.

Pažemindama ir atstumdama Žygimantę, D.Grybauskaitė pamynė Lietuvos įstatymus ir pažemino visus Lietuvos piliečius, – teigiama laisvųjų menininkų pareiškime. – Gerbdami save, negalime susitaikyti su valdžios savivale – turime ją stabdyti, turime apginti Žygimantės pilietines teises.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min