Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nariams kliuvo nuo pasaulio lietuvių dėl vėl įstrigusio Pilietybės įstatymo

Regina Narušienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Regina Narušienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Parlamente vykstančiuose Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos posėdžiuose neišvengta diskusijos dėl pasaulio lietuviams itin opaus dvigubos pilietybės klausimo, kuris nuolat stringa Seime.

Antradienį komisijos posėdyje jos pirmininkas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Paulius Saudargas turėjo teisinti parlamentą, kodėl naujos Pilietybės įstatymo redakcijos priėmimas nuolat atidedamas dėl procedūrinių dalykų.

Naujoji redakcija Seimui buvo pateikta prieš pusantrų metų, dar per prezidento Valdo Adamkaus kadenciją. Pastarąjį sykį šis įstatymas buvo svarstytas spalio 14 dieną, kai Seime buvo sutarta dėl septinto jo straipsnio. Jame buvo ir bene daugiausia diskusijų sukėlęs punktas, kuriuo  dvigubą pilietybę leidžiama gauti tiems lietuviams, kurie išvyko iš Lietuvos po  1990 metų kovo 11-osios ir turi kitų ES bei NATO valstybių narių pilietybę. Septintas straipsnis buvo priimtas, tačiau viso įstatymo priėmimas atidėtas iki kito posėdžio. Tuomet jo priėmimas buvo nukeltas į lapkričio 4 dieną. Viešai paskelbta priežastis – jį per 10 dienų pasirašyti turinti prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl užsienio kelionių nebūtų spėjusi tinkamai įsigilinti į daug diskusijų dėl galimo Konstitucijos pažeidimo sukėlusias nuostatas. O Seimas, gavęs kitų metų biudžeto projektą, kelias savaites turi skirti įsigilinimui į jį, todėl į eilinį plenarinį posėdį rinksis tik lapkričio 4 dieną.

Ir birželį dėl procedūrinių dalykų įstatymo priėmimas buvo nukeltas, ir dabar gali tai įvykti, – parlamentarams priekaištavo R.Narušienė.Be to, parlamento Teisės ir teisėtvarkos (TTK) po kiek laiko apsižiūrėjo, jog balsuodami dėl minėto 7 straipsnio jie galimai susipainiojo ir net nebalsuodami pritarė nuostatai, kad dvigubą pilietybę galėtų turėti „lietuvių kilmės asmuo, tradiciškai gyvenantis valstybėje, su kuria Lietuvos Respubliką skiria valstybės siena.“

Todėl Seimo ir PLB komisijos posėdyje antradienį PLB valdybos pirmininkė Regina Narušienė informavo komisijos narius, kad dėl to, ar minėtą nuostatą reikia laikyti patvirtinta, TTK kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją (EPK), kad ši paskelbtų verdiktą, kaip toliau reikėtų elgtis.

„Ir birželį dėl procedūrinių dalykų įstatymo priėmimas buvo nukeltas, ir dabar gali tai įvykti“, – parlamentarams priekaištavo R.Narušienė.

Atsakinėti į pasaulio lietuvių klausimus apie dvigubą pilietybę teko į temą ne itin įsigilinusiam P.Saudargui, mat TTK pirmininkas Stasys Šedbaras, pagal programą antradienį turėjęs dalyvauti Seimo ir PLB komisijos posėdyje, pranešė negalėsiąs atvykti. Jis teisinosi, kad jo planus sujaukė antradienį surengtas nenumatytas Seimo posėdis. 

EPK  pirmininkas Algimantas Salamakinas naujienų portalui 15min.lt patvirtino, kad kitos avaitės trečiadienį, lapkričio 3 dieną, minėtas klausimas bus svarstomas etikos sargų posėdyje, jog verdiktas būtų pateiktas iki ketvirtadienio, kai vyks plenarinis Seimo posėdis,  kuriame bus dar kartą grįžta prie Pilietybės įstatymo.  

Tačiau dėl visa ko Seimo ir PLB komisijos posėdyje buvo nuspręsta priimti kreipimąsi į etikos sargus, kuriuo jie raginami laiku priimti sprendimą.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min