Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narys: Lietuva dar 2006 metais patvirtino, kad CŽV kalėjimų čia nebuvo

Gvantanamo kalėjimas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gvantanamo kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Audronius Ažubalis išplatintame pranešime primena, kad dar 2006 metais mūsų šalies institucijos komitetą patikino, jog CŽV Lietuvoje nekalino įtariamųjų asmenų.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas A.Ažubalis teigia, kad dar 2006 m., gavus Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos prašymą su konkrečiais klausimais, komitetas atliko parlamentinį tyrimą dėl galimų JAV specialiųjų tarnybų veikų Lietuvoje.

Tyrimo metu atsakingos Lietuvos institucijos patikino komitetą, kad nėra jokių faktų, kad CŽV ar kitos JAV specialiosios tarnybos vykdė neteisėtą terorizmu įtariamų asmenų kalinimą Lietuvos teritorijoje, taip pat kad Lietuvos oro uostais nebuvo naudojamasi slapta transportuojant terorizmu įtariamus asmenis.

Be to, tiek Europos Parlamento, tiek Europos Tarybos atliekami tyrimai patvirtino, kad Lietuvos teritorijoje nebuvo neteisėtai kalinami ar transportuojami terorizmu įtariami asmenys.

Komitetas taip pat pažymi, kad Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai turi visus reikiamus instrumentus bei kompetenciją vykdyti tokio pobūdžio klausimų parlamentinę kontrolę bei tyrimus ir yra pasiryžę tai padaryti, jei tik atsirastų naujos reikšmingos faktinės informacijos, pagrįstos atitinkamais dokumentais.

Informaciją, esą Lietuvoje iki 2005 metų veikė slaptas CŽV kalėjimas, praėjusį ketvirtadienį paskelbė „ABC News“, remdamasi neįvardytais buvusiais CŽV pareigūnais.

Anot pranešimo, Lietuvos pareigūnai CŽV leido naudotis pastatu Vilniaus apylinkėse. Jame esą po 2001 metų rugsėjo 11-osios iki 2005 metų kalinti aštuoni „Al Qaeda“ kovotojai, rašoma naujienų tarnybos interneto svetainėje.

Šį JAV žiniasklaidos pranešimą paneigė Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir tuometiniai šalies vadovai: prezidentas Valdas Adamkus, premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min