Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimui teikiamos savivaldybių finansinę padėtį gerinančios įstatymų pataisos

Rimantas Šadžius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimantas Šadžius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Siekiant stiprinti savivaldybių finansinį savarankiškumą, motyvuoti jas plėsti ūkį bei mažinti pradelstus įsiskolinimus, siūloma tobulinti Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymą.

Atitinkamoms Finansų ministerijos parengtoms pataisoms pritarė Vyriausybė, o šiandien numatyta jas pateikti Seimo plenariniame posėdyje.

Projekto esmė – pakeisti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) procento, tenkančio visų savivaldybių biudžetams nuo įplaukų į konsoliduotus valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus, apskaičiavimą, atsižvelgiant į GPM pajamų padidėjimą dėl natūralaus ekonomikos augimo.

Apskaičiuota, kad, siūlomas pataisas priėmus, jau 2015 m. savivaldybių biudžetų pajamos savarankiškoms funkcijoms finansuoti padidėtų apie 100 mln. litų. 

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, tuo siekiama, kad papildomas GPM pajamas, gautas dėl natūralaus ekonomikos augimo, teisingai pasidalytų valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai. „Siūlomas šio mokesčio padalijimo tarp biudžetų principas neabejotinai sustiprins savivaldybių finansinę padėtį, todėl tikimės, kad papildomos pajamos motyvuos jas didinti užimtumą, skatinti verslumą, daugiau investuoti  ir taip stabdyti emigraciją“, – sako R.Šadžius.

Apskaičiuota, kad, siūlomas pataisas priėmus, jau 2015 m. savivaldybių biudžetų pajamos savarankiškoms funkcijoms finansuoti padidėtų apie 100 mln. litų. Atitinkamai tokios sumos netektų valstybės biudžetas.

Finansų ministerija primena, kad pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, skiriant GPM dalį savivaldybėms, nėra atsižvelgiama į jo bendros sumos augimą dėl natūralaus ekonomikos svyravimo, todėl visos prognozuojamo GPM prieaugio pajamos patenka į valstybės biudžetą. Savivaldybėms kompensuojamos tik pajamų ar išlaidų sumos, kurios pasikeitė dėl Seimo, Vyriausybės priimtų sprendimų. Pokytis išreiškiamas atitinkama sumine įplaukų išraiška, atitinkamai pakoreguojant GPM procentinę dalį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min