Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti
Ketvirtadienis 2015.09.03
Pranešk naujieną
@V.Grigaliūnaitė Ar tikrai vaikų vietą piketuose, o ne klasėse? #15minlt t.co/03FiBD8..
@Paulius Grinkevičius Ką apie tave žino #Google? t.co/Jtx7ANF.. #15min
@Kristina Aksamitaitė "Moterys uždirba mažiau arba daug mažiau, o kai kuriose šalyse vis dar kovoja už teisę dirbti." #15minlt t.co/r5DWyHy..
Daugiau orai.lt

Sekmadieniais Kulautuva vėl pasiekiama smetoniškai – laivu

Pirmojo plaukimo keleiviai Kulautuvoje
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Pirmojo plaukimo keleiviai Kulautuvoje
Šaltinis: 15min.lt
A A

Sekmadienį iš Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios prieplaukos Kulautuvos link pajudėjo laivas „Tolstojus“. Šiuo reisu prasidėjo 2011 metų vasaros kelionių ciklas. Nors šiemet bilietų kainos pabrango, tačiau jos pirmuoju reisu plaukiančių turistų neišgąsdino: laive laisvų vietų nebuvo.

Kauniečiai, Kauno rajono gyventojai ir svečiai kiekvieną sekmadienį, įsigiję bilietus "Tiketos" kasose, galės mėgautis kelione Nemunu iki Kulautuvos ir atgal. Bilietų įsigijimo ir platinimo tvarka – viena iš naujovių palyginti su praėjusiais metais. Kita naujovė – pačiame laive „Bernelių užeiga“ įrengė kavinukę.

Laivas „Tolstojus“ surinktas Kauno laivų statybos gamykloje 1950 metais. Iki Kulautuvos jis plaukia valandą ir penkiolika minučių. Per gana trumpą plaukimo laiką turistai supažindinami su gamtos, istorinio paveldo architektūros paminklais. Pateikiama informacija apie Lietuvos geografiją, istoriją, demografinę situaciją.

Pirmosios kelionės metu turistai ne tik klausė gido pasakojimo, bet ir turėjo atlikti užduotis – atsakyti į klausimus. Pirmoji jų buvo nustatyti, ko laive daugiau: moterų ar vyrų. Kitos užduoties atsakymas leido sužinoti, iš kokių Lietuvos regionų kilę turistai, kiek laive kauniečių ir miesto svečių.

,,Nustebino, kad apie 80 proc. plaukiančiųjų į Kulautuvą joje nėra buvę. Tačiau apie ją girdėjo ir ypač apie Kulautuvoje vykstančius dainuojamosios poezijos festivalius „Akacijų alėja“, – sakė ekskursijos gidas, kraštotyrininkas Mykolas Fedaravičius.

Tarpukario Lietuvoje Kulautuva buvo viena labiausiai Kauno gyventojų pamėgtų poilsiaviečių. Vieną miestelio pusę juosiantis Nemunas, jo paplūdimiai, tyras oras ir graži gamta anuo metu vasaromis pritraukdavo iki 5 tūkst. poilsiautojų per savaitgalį. Apie 1936 m. sutvarkytą Nemuno krante esantį paplūdimį sklido legendos.

Gamtos mėgėjus čia traukė baltas smulkus smėlis, įrengtos persirengimo kabinos, kavinė ir kino teatro salė. Poilsiautojus maršrutu Kaunas–Kulautuva ir atgal plukdė garlaivis, savaitgaliais įveikdavęs septynis reisus. Kauno rajono ir Kauno miesto savivaldybių bendradarbiavimo dėka jau antrą sezoną Kulautuvą sekmadieniais galima pasiekti smetoniškai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt