Sekmadienis
2015.05.24
@Mažvydas Karalius Viskas gali greitai nurimti: J. Olekas sako, kad šiemet šauktinių kariuomenei gali ir nereikėti #15min t.co/XXOa6VT..
@Zilvinas Pekarskas „International Mini Meeting“ Zarasuose #15min #minimeeting t.co/YDpbA9V..
@Erikas Ovčarenko Kai kas visiškai naujo žiniasklaidos padangėje! Dovana Kaunui. t.co/K9SFJnR.. #15minlt
Vilnius +9°
Daugiau Orai.lt

Sekmadieniais Kulautuva vėl pasiekiama smetoniškai – laivu

Pirmojo plaukimo keleiviai Kulautuvoje
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Pirmojo plaukimo keleiviai Kulautuvoje
Šaltinis: 15min.lt

A A
Sekmadienį iš Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios prieplaukos Kulautuvos link pajudėjo laivas „Tolstojus“. Šiuo reisu prasidėjo 2011 metų vasaros kelionių ciklas. Nors šiemet bilietų kainos pabrango, tačiau jos pirmuoju reisu plaukiančių turistų neišgąsdino: laive laisvų vietų nebuvo.

Kauniečiai, Kauno rajono gyventojai ir svečiai kiekvieną sekmadienį, įsigiję bilietus "Tiketos" kasose, galės mėgautis kelione Nemunu iki Kulautuvos ir atgal. Bilietų įsigijimo ir platinimo tvarka – viena iš naujovių palyginti su praėjusiais metais. Kita naujovė – pačiame laive „Bernelių užeiga“ įrengė kavinukę.

Laivas „Tolstojus“ surinktas Kauno laivų statybos gamykloje 1950 metais. Iki Kulautuvos jis plaukia valandą ir penkiolika minučių. Per gana trumpą plaukimo laiką turistai supažindinami su gamtos, istorinio paveldo architektūros paminklais. Pateikiama informacija apie Lietuvos geografiją, istoriją, demografinę situaciją.

Pirmosios kelionės metu turistai ne tik klausė gido pasakojimo, bet ir turėjo atlikti užduotis – atsakyti į klausimus. Pirmoji jų buvo nustatyti, ko laive daugiau: moterų ar vyrų. Kitos užduoties atsakymas leido sužinoti, iš kokių Lietuvos regionų kilę turistai, kiek laive kauniečių ir miesto svečių.

,,Nustebino, kad apie 80 proc. plaukiančiųjų į Kulautuvą joje nėra buvę. Tačiau apie ją girdėjo ir ypač apie Kulautuvoje vykstančius dainuojamosios poezijos festivalius „Akacijų alėja“, – sakė ekskursijos gidas, kraštotyrininkas Mykolas Fedaravičius.

Tarpukario Lietuvoje Kulautuva buvo viena labiausiai Kauno gyventojų pamėgtų poilsiaviečių. Vieną miestelio pusę juosiantis Nemunas, jo paplūdimiai, tyras oras ir graži gamta anuo metu vasaromis pritraukdavo iki 5 tūkst. poilsiautojų per savaitgalį. Apie 1936 m. sutvarkytą Nemuno krante esantį paplūdimį sklido legendos.

Gamtos mėgėjus čia traukė baltas smulkus smėlis, įrengtos persirengimo kabinos, kavinė ir kino teatro salė. Poilsiautojus maršrutu Kaunas–Kulautuva ir atgal plukdė garlaivis, savaitgaliais įveikdavęs septynis reisus. Kauno rajono ir Kauno miesto savivaldybių bendradarbiavimo dėka jau antrą sezoną Kulautuvą sekmadieniais galima pasiekti smetoniškai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt