Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Senosios Klaipėdos filantropo darbus įamžins knyga ir turistinis maršrutas

Viešbutyje filantropo  J.L.Vynerio garbei įrengta garbės lenta.
D.Grikšaitės-Liatukienės nuotr. / Viešbutyje filantropo J.L.Vynerio garbei įrengta garbės lenta.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį viešbutyje „Navalis“ atidengta informacinė lenta, įamžinusi vieną iš garsaus senosios Klaipėdos filantropų – Juliaus Liudviko Vynerio – labdaringų darbų.

1863-iaisiais iš šio pirklio testamentu miestui paliktų 28 tūkst. talerių buvo pastatyta nusigyvenusių pirklių prieglauda, kurioje šiuo metu įsikūręs elegantiškas viešbutis. IX a. antrojoje pusėje statytoje erdvioje, net 135 vietų, socialinėje įstaigoje galėjo prisiglausti tie, kam likimas nesuteikė galimybės senatvę leisti kartu su šeima. 

Informacinė lentelė su įspausta menama garsaus Klaipėdos labdario pėda (autorius Vytautas Karčiauskas) pirmoji, tačiau ne paskutinė uostamiestyje. Juliaus Liudviko Vynerio vardu pavadintas labdaros ir paramos fondas šią iniciatyvą ketina plėtoti toliau, ženklindamas mieste išlikusius garsaus filantropo iniciatyva statytus pastatus ir taip sukurdamas naują turistinį maršrutą, pasakojantį uostamiesčio istorijos įdomybes.
 
Fondo atstovai suskaičiavo, jog J. L. Vynerio iniciatyva ir lėšomis po jo mirties buvo pastatytos net 6 tuometei Klaipėdos bendruomenei itin svarbios socialinės įstaigos – prieglaudos, mergaičių ir berniukų mokyklos, ligoninė, laidojimo namų salė, atstatytas bažnyčios bokštas. Dar gyvas būdamas šis verslininkas po gaisro nusiaubtame mieste pastatė Turgaus halę, finansavo garsiosios Vynerio promenados nutiesimą ir priežiūrą, aktyviai rūpinosi vargšais.

Beje, jaunystėje šykštumu garsėjęs, o senatvėje labdarai didžiulius turtus paskyręs J.L.Vyneris savo testamentu buvo pavedęs kasmet balandžio 1-ąją, per jo gimtadienį, pavaišinti 100 varguolių. Būtent šia proga uostamiesčio visuomenei J.L.Vynerio labdaros ir paramos fondas surengė „J.L.Vynerio arbatėlę“, kurioje atidengtas filantropo pėdsakus uostamiestyje pažymintis ženklas bei pristatyta istoriko Kęstučio Demerecko parengta biografinė knyga apie legendomis apipintą asmenybę.

„Juliaus Liudviko Vynerio asmenybė ir darbai turėtų būti nesavanaudiškumo pavyzdys ir šiandienos visuomenei. Savo iniciatyvomis ir veikla norime parodyti, jog filantropijos užuomazgos Klaipėdoje labai senos ir, labai tikimės, jog jos atgims ir tik stiprės“, – sako fondo steigėjas M.Žaltauskas.

Visus klaipėdiečius į J.L.Vynerio arbatėlę fondas kviečia ir š.m. balandžio 10-ąją. Skulptūrų parke, kuri yra ir filantropo amžinojo poilsio vieta, surengtoje šventėje vyks šachmatų turnyras, miestiečiai bus kviečiami mankštintis, vaikams bus įrengta žaidimų aikštelė.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min